Na gymnáziu v Lounech začne už za pár dní oprava střechy. Město teď hledá firmu, práce mají skončit v říjnu

Louny – Na gymnáziu v Lounech se chystá generální oprava střechy. Podle představ lounské radnice by práce měly začít už v červnu a skončit letos do konce října. Město Louny v současnosti hledá stavební firmu, která by opravu střechy na historické školní budově zajistila.

Práce mají začít už v červnu

Lounská radnice vypsala nyní v květnu veřejnou zakázku, jejíž formou hledá dodavatele stavebních prací. Součástí je kontrola dřevěných částí krovu a případně výměna poškozených dílů, výměna okapových žlabů, klempířských prvků, upevnění a nátěr krytiny a další práce. Firmy jako zájemci o tuto zakázku města se mají městu hlásit do 1. června a hned po určení dodavatele se ještě během června rozjedou práce na střeše. Cena vzejde z výběrového řízení, město vybere firmu, která za opravu nabídne nejnižší cenu.

Václav Hlavatý byl slavný matematik, vyznamenal ho i prezident Havel

Budova gymnázia má za sebou více než 120 let historie, škola vznikla v roce 1896, tehdy to byla tzv. reálka. V současnosti má škola název Gymnázium Václava Hlavatého, a to podle významného matematika Václava Hlavatého, který na ní na začátku 20. století studoval a později také krátce vyučoval. Následně jako matematik pracoval v této vědě v řadě zemí Evropy, napsal kolem 150 vědeckých prací především z oblasti geometrie a teorie relativity, stejně tak i řadu učebnic. Po roce 1948 odešel do exilu do USA. V roce 1991 mu tehdejší prezident ČSFR Václav Havel udělil státní vyznamenání in memoriam. Gymnázium v Lounech bylo pojmenováno podle Václava Hlavatého v roce 1993.

Rekonstrukce nyní probíhá i na gymnáziu v Podbořanech

V Lounech na gymnáziu studuje v současnosti kolem tří stovek studentů, jejich vzdělávání se věnuje kolektiv třiceti učitelů. Velkou rekonstrukcí od letošního jara prochází také budova gymnázia v Podbořanech – tam jde o zateplení, novou střechu, výměnu oken, fasádu a další činnosti. Investorem je v tomto případě Krajský úřad Ústeckého kraje.

(na snímku nahoře: historická budova gymnázia v Poděbradově ulici v Lounech. Foto mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Práci s dětmi mám ráda, je to smysluplné, říká Petra. Ve Hříškově vede malé myslivce

ČTĚTE TAKÉ: V Žatci vznikne nová venkovní učebna pro výuku dětí. Příští rok začne sloužit školákům v ZŠ Jižní

ČTĚTE TAKÉ: Škola v Ročově oslavila 125 let. Dětí nemá mnoho, ale vždy dokázala udržet provoz