Pozor u bývalých papíren. Chodník je zrušený, ulice užší. Dopravní omezení potrvají až do konce června

Žatec – Jeden chodník o délce několik set metrů je zcela uzavřený, parkovací místa pro podélné stání osobních aut jsou zrušena, vozovka s velkou hustotou dopravy je dočasně zúžena. V ulici Volyňských Čechů v Žatci, v prostoru před objektem bývalých papíren, začala tento týden omezení související s pokračující rekonstrukcí „papíren“. Místem je potřeba jezdit i chodit velmi opatrně. Všechna tato omezení potrvají minimálně do konce června.

Na stavbě bude občas i autojeřáb

Termín vyplývá z vyhlášky, kterou v únoru vydal odbor dopravně správních agend Městského úřadu Žatec. Zábor chodníků a další omezení mají sice určenou platnost od 13. 2. do 30. 6, ale stavební firma obložila papírny lešením, ochrannými plachtami i mobilními zábranami už zhruba o týden dříve. Vyhláška žatecké radnice upravuje podmínky pro bezpečnost silničního provozu a pohybu lidí v okolí a specifikuje dopravní značení, které musí být na místě použito. „Chodci musí využívat protilehlý chodník, kam je nasměruje značení. V době, kdy bude na stavbě nutné použít autojeřáb, který bude stát na části ulice, budou dopravu v pomocných pruzích v nejbližším okolí řídit osoby v reflexních vestách,“ uvádí mj. kromě dalších nařízení text vyhlášky, kterou podepsal vedoucí odboru Jiří Dobruský.

Ulice v místě je velmi vytížená

Ulice Volyňských Čechů v oblasti bývalých papíren je velmi frekventovaná, lidé po ní jezdí z centra Žatce směrem na sídliště Jih, na Holedeč, další řidiči také dál na Rakovník. Hned pod „papírnami“ je i křižovatka s hlavním tahem Kadaň – Louny a v těsné blízkosti je i supermarket Lidl, kam přijíždějí denně stovky zákazníků na nákupy. Prostor je nyní značně zúžený a v místě je třeba se pohybovat opatrně a s rozvahou.

Z bývalých papíren teď vzniká kuželna a městský archiv

V objektu bývalých papíren už od loňského roku probíhá velká rekonstrukce s náklady více než 60 milionů korun. Bývalý opuštěný průmyslový areál má být přestavěn k dalšímu využití jako kuželna pro potřeby veřejnosti i sportovního klubu a z dalších prostor vznikne nový městský archiv. Již dříve, pří první etapě rekonstrukce před devíti lety, z části opuštěných papíren vznikly nově vybudované prostory, které nyní využívá žatecké regionální muzeum. To má v areálu svůj nový depozitář a také i nový přednáškový a výstavní prostor pro veřejnost, jemuž muzeum dalo jednoduchý a výstižný název – Stará papírna.

ČTĚTE TAKÉ: Začíná další přestavba papíren. Nový archiv a kuželna mají dostat od města z rozpočtu shodně po 18 milionech

ČTĚTE TAKÉ: Na Žatecku u Svojetína začnou znovu komplikace a dlouhé objížďky. Silnice bude zavřená tři měsíce

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní hala za 120 milionů: změna plánu zatím nebude, zastupitelé to odmítli. Měla by vyrůst na Kamenném vršku

(na snímcích: bývalá papírna v Žatci obestavěná lešením, ulice pod ní je zúžená, chodník zcela uzavřený. Na místě je většinu dne hustý dopravní provoz – viz snímek úplně dole. Foto Libor Želinský)