Dopravní komplikace v Lounech: zavírá se výjezd u Chlumčan. Kdo bude chtít do Prahy, musí nejprve projet celé město v opačném směru

Louny – Na řidiče z Loun, kteří občas cestují autem do Prahy, čekají zajížďky a dopravní komplikace. Většina řidičů směřujících na Chlumčany a Prahu město opouští výjezdem Louny–východ (kolem Kauflandu a dál ulicí Václava Majera). Avšak tenhle výjezd bude teď uzavřen déle než tři měsíce – až do konce září. Kdo pojede z Loun do Prahy, bude muset nejprve projet celé město v opačném směru a na rychlostní silnici s obchvatem se napojit na výjezdu Louny–západ (jede se k němu kolem Lidlu a pak přes kruháky u směru na Zeměchy). Zajížďka hned na začátku cesty jen v Lounech činí přes pět kilometrů a časové prodloužení při špičkách může být třeba i deset patnáct minut.

Stovky aut budou každý den mířit přes celé město k výjezdu Louny-západ

Uzavírka výjezdu Louny-východ začne platit v pondělí 12. června a potrvá až do 30. září, potvrdili představitelé města Loun i Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Důvodem jsou pokračující práce na rozšiřování hlavního silničního tahu Praha – Louny – Chomutov, z nějž postupně vzniká dálnice D7. Určitou aspoň trochu menší „útěchou“ může být fakt, že při návratu z Prahy do Loun se už znovu celé město objíždět nebude muset, protože v opačném směru od Prahy zůstane sjezd do Loun na křižovatce Louny–východ nyní otevřen. Aktuálně jsou ve městě pouze dvě funkční „připojení“ k uvedené silnici D7. Dříve byla tři, ale výjezd Louny-střed (u směru na Cítoliby) byl zrušen v roce 2021 a obnovovat už se nebude, což také souvisí s pokračující stavbou dálnice a jejím vyprojektováním v nové podobě.

Do kolon se přidají i náklaďáky

Kromě desítek aut táhnoucích se ve šňůrách přes Louny k výjezdu Louny-západ se dají ve městě od zítřka a dál po celé léto čekat i další dopravní komplikace. „Připojí se k nim totiž například i kamiony nebo jiné menší náklaďáky, které zásobují mnoho firem v průmyslových zónách ve východní části Loun. I tyhle těžké vozy teď budou jezdit přes celé město až k výjezdu u Zeměch. Bude to pro Louny velká zátěž, důležitá bude opatrnost na všech stranách,“ uvedl místostarosta Loun Pavel Csonka.

Nový obchvat Loun má být otevřen na konci září a úsek u Chlumčan v prosinci

Nově vybudovaný úsek dálnice u Chlumčan, kvůli němuž se nyní zavírá zmiňovaný výjezd Louny-východ, má být předán řidičům k užívání letos v prosinci. Navazující nová část obchvatu Loun má být „spuštěna“ na konci září, informovala Dana Zikešová, mluvčí ŘSD pro Ústecký kraj.

(na snímcích: příjezd z Loun ve směru ke křižovatce Louny-východ. Právě tento výjezd z města se teď na tři měsíce uzavře. Dole je letecký pohled na tuto křižovatku. Foto Mapy.cz)