Bazén v Postoloprtech je znovu otevřený. Sezona začala, lidé teď mohou chodit plavat každý den v týdnu

Postoloprty – Milovníci plavání, sauny nebo cvičení v posilovně znovu mohou využívat bazén v Postoloprtech. Bazén byl po prázdninové přestávce znovu otevřen tento týden v pondělí, 13. září. Tím začala nová sezóna, která potrvá až do června. Návštěvníci teď mohou chodit do bazénu každý den včetně víkendů.

Potvrzení u pokladny

Stále ale platí určitá opatření, související s nedávnou epidemií Covid-19. Každý zájemce musí u pokladny prokázat bezinfekčnost, třeba potvrzením o očkování nebo jiným dokladem. Pokud někdo doklad nemá, přímo na místě je možné udělat si samotestování – test se dá koupit v pokladně za 60 korun. Bezinfekčnost nemusí prokazovat jedině malé děti ve věku do 6 let.

Otevřeno je každý den do 20 nebo 21 hodin

Bazén se saunou a posilovnou je pro veřejnost otevřený každý den. V pondělí je to od 18 do 21 hodin, v úterý, středu a čtvrtek vždy od 12 do 20 hodin, v pátek od 12.30 do 21 hodin a v sobotu a neděli od 10 do 21 hodin. Bazén slouží i k výuce dětí, využívá ho postoloprtská základní škola i Plavecká škola Bublina.

V době dlouhé uzavírky proběhlo několik oprav

V minulé sezóně byl provoz bazénu v Postoloprtech silně omezen epidemií Covid-19, uzavřený musel být skoro osm měsíců z celkové desetiměsíční sezony. Vedení bazénu a město Postoloprty využily tuto neplánovanou přestávku k opravám. „I když byl bazén zavřený a ze vstupu za celý rok nebyly žádné tržby, udělali jsme v objektu několik oprav. Například to byla oprava technické místnosti pro filtraci saunového bazénu, výměna dlažby v pokladně, výměna expanzomatu v kotelně, výměna filtrace saunového bazénu, oprava dlažby a spár kolem saunového a plaveckého bazénu nebo opravy v sauně. Celkem to byla částka přes 260 tisíc korun. Všechny tyto opravy financovalo město Postoloprty. Město také dotovalo provozní náklady v době povinného uzavření bazénu, přispělo například na část mzdových nákladů, revize a podobně. Chtěla bych městu moc poděkovat,“ uvedla Iveta Petřivalská, jednatelka společnosti Služby města Postoloprty, která zajišťuje provoz bazénu.

Za dva roky je v plánu větší rekonstrukce bazénové vany a sauny

Pro příští roky se chystají další investice v oblasti oprav a údržby. „Už máme vypracovaný koncepční návrh rekonstrukce bazénové vany a saunového provozu. V roce 2022 bude vypracována projektová dokumentace. V roce 2023 by pak měla proběhnout rekonstrukce. Bude to větší investice, a proto v následujících dvou letech budeme provádět v areálu bazénu pouze menší nezbytné opravy,“ doplnila Iveta Petřivalská. (PR)

ČTĚTE TAKÉ: Bazén byl zavřený dvě třetiny roku. Návštěvníků přišlo jen 18 tisíc místo obvyklých padesáti

ČTĚTE TAKÉ: Bečov, Kraslice, Postoloprty. Lidé mají radost, že se jejich město dostalo na plechovku světoznámého nápoje

ČTĚTE TAKÉ: Nový pomocník v Postoloprtech: elektromobil usnadňuje práci při úklidu města