Fanoušci se dočkali: fotbalový stadion v Žatci se otevírá pro první zápasy. Po sedmi letech je možné sednout na tribunu

Žatec – Fanoušci fotbalu v Žatci po dlouhé době vyrazí sledovat utkání na nově opravený „domovský“ stadion přímo ve svém městě. Stadion FK Slavoj Žatec u řeky Ohře byl déle než rok „mimo provoz“ kvůli rekonstrukci. Žatečtí fotbalisté hráli své domácí zápasy celou minulou sezonu i úvodní část té letošní v náhradním prostředí v areálu v Blšanech. Teď se poprvé představí divákům znovu doma v Žatci.

První „mistrák“ v sobotu od 17.00

První mistrovský soutěžní zápas na nově opraveném stadionu je připraven na sobotu 18. září od 17 hodin. V krajském přeboru proti sobě nastoupí týmy FK Slavoj Žatec a Jiskra Modrá.

Premiéra je už ve středu – bude to pohárové utkání

„To ale nebude úplně první premiéra na novém hřišti. První utkání se tam totiž odehraje už ve středu a otestuje nově položený trávník a fungování všech dalších prvků na stadionu. Ve středu změří naši fotbalisté síly v pohárovém utkání, jako soupeř přijede tým Ervěnic,“ upřesnil Pavel Maňák, předseda FK Slavoj Žatec. „Jsme rádi, že už je první etapa rekonstrukce fotbalového areálu dokončená a že můžeme zase pozvat fanoušky na náš stadion. Všechno je připravené, těšíme se na ně i na sportovní zážitky,“ uvedl předseda na dotaz naší redakce.

Rekonstrukce začala loni v létě

Rekonstrukce stadionu probíhala od loňského léta. Součástí byla například stavba nové tribuny, která na hřišti chyběla už od roku 2014. Na stadionu je také nový trávník s moderními systémy zavlažování, nové branky, střídačky, světelná tabule a další prvky. U fotbalového areálu byla postavena nová, zvýšená zeď, která ho odděluje od cesty u řeky.

První etapa stála přes 20 milionů korun

První etapa modernizace stadionu stála přes dvacet milionů korun. Většinu prostředků, kolem 70 %, poskytlo ministerstvo školství z dotačního programu na sportovní projekty, zbytek přidalo město Žatec. Zatím stále nedořešená ale ještě zůstává úprava východní části areálu, kde je restaurace Chaloupka, kabiny hráčů a rozhodčích, sklad pomůcek pro údržbu hřiště, kancelář a další zázemí fotbalového klubu. Většina těchto zděných objektů je ve špatném technickém stavu a nutná přestavba si v budoucnu vyžádá další miliony korun.

ČTĚTE TAKÉ: Stadion s novou tribunou a trávníkem je zkolaudovaný. Poprvé uvítá fanoušky zřejmě v září

ČTĚTE TAKÉ: Zajímavost: první cedule s nápisem Slavoj visela na nové tribuně jen tři dny, pak musela zase dolů. Písmo bylo moc tenké

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Jsme tu kvůli práci, v novinách být nemusíme, smáli se chlapi. Na stadionu vznikají základy pro novou tribunu. Bude na ni potřeba 160 kubíků betonu

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM, podívejte se: Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka v Žatci

(na snímcích: předseda FK Slavoj Žatec Pavel Maňák a nová podoba stadionu s tribunou po modernizaci. Foto Libor Želinský)