Smutná zpráva: zemřel Petr Ráliš. Oblíbený lékař a člen rady města Podbořan

Podbořany – V Podbořanech zemřel oblíbený lékař MUDr. Petr Ráliš. Bylo mu jenom 55 let. U obyvatel města a okolí byl velmi oblíbený díky svému milému přístupu, pečlivosti a ohleduplnosti v lékařské profesi. Působil ale i v dalších oblastech, například ve sportu nebo v komunální politice. Řadu let pracoval na radnici jako zastupitel města, v tomto volebním období byl i členem rady města.

Poslední rozloučení proběhne v úterý 21. září

O úmrtí Petra Ráliše informovala jeho rodina i jeho ordinace praktického lékaře, kde pracoval. Doktor Ráliš zemřel v pondělí 13. září po delší těžké nemoci. Poslední rozloučení s oblíbeným lékařem proběhne příští úterý 21. září ve smuteční síni v Podbořanech a bude rozděleno na dvě části – pro užší rodinu a pro přátele, známé a širší veřejnost.

Neskutečně hodný, vstřícný a obětavý člověk, vzpomínají lidé

Na pana doktora s úctou vzpomínají desítky lidí na sociálních sítích, v komentářích vyjadřují i soustrast rodině. „Upřímnou soustrast. K panu doktorovi chodili moji rodiče, vždy k nim byl vstřícný, za tátou dojížděl i domů. Škoda takového člověka,“ uvedl například Pavel Vagner. „Je mi odchodu pana doktora velmi líto. Byl neskutečně hodný a obětavý člověk. Nikdy nezapomenu, jak se o mě skvěle postaral v loni v říjnu při onemocnění covidu. Takového lékaře už mít v životě nebudu. Čest jeho památce,“ napsal Martin Kotner. „Mohli jsme zavolat i o půlnoci a Petr byl vždy k dispozici. Bylo na něj spolehnutí a držel dané slovo. Zůstane tu po něm velké prázdno,“ vzpomíná na Petra Ráliše také Leo Peterka, jeho přítel a dříve i kolega v zastupitelstvu.

Lékař, politik, tenista, šachista…

Doktor Ráliš pracoval pro rozvoj města a aktivit pro jeho lidi nejen na radnici, ale i ve sportu. Byl členem tenisového i šachového klubu, aktivním hráčem, ale působil i ve vedení obou organizací. Poslední rozloučení s oblíbeným lékařem a člověkem proběhne v úterý 21. září. Smuteční síň v Podbořanech bude otevřena k rozloučení pro přátele a známé od 13 do 13.45 hodin. Od 14 hodin začne smuteční obřad v úzkém rodinném kruhu. Čest jeho památce.

(na snímku nahoře: doktor Petr Ráliš. Foto: archiv rodiny)