Cyklistika a hudba. Kdo se přijde projet na kole nebo poslechnout koncert, pomůže hendikepovanému chlapci z Lounska

Postoloprty – Kdo rád jezdí na kole, poznává krásy a zajímavosti našeho regionu a třeba i kus z jeho historie, může se o víkendu zapojit do cyklistické vyjížďky v okolí Postoloprt. Setkání má název Tour de Prty, pořádá ho spolek Porta Apostolorum a účastníci kromě vlastních zajímavých nových zážitků zároveň pomohou i dobré věci, protože pořadatelé výletu věnují finanční dar, vybraný ze startovného, ale i z předchozích koncertů v kostele, na pomoc rodině Filipa Otty z Rané. Šestnáctiletý chlapec je od narození upoután na vozík a jeho rodina potřebuje speciálně upravené auto, aby se hoch dostal například k lékařům, na nákupy a podobně. Sám Filip, i když je hendikepovaný, v rámci možností rád sportuje, a pokud by v neděli bylo dobré počasí, cyklistické vyjížďky nebo aspoň její části se i on osobně zúčastní.

Pohodová přátelská cesta klidným tempem, žádný závod

Informovala o tom Iveta Petřivalská z pořádajícího spolku Porta Apostolorum. „Vyjížďka je připravena na neděli 19. září. Není to žádný závod, ale pohodová přátelská cesta klidným tempem v rámci rodin nebo kamarádských skupin. Startuje se individuálně v čase mezi 9. a 11. hodinou od kulturního zařízení na náměstí v Postoloprtech. Předpokládaný dojezd zpět opět na náměstí je přibližně do 14 hodin,“ vysvětlila Iveta Petřivalská. Zájemci si mohou vybrat ze dvou tras v okolí města, jedna měří 27 a druhá 37 kilometrů, upřesnila. Každý účastník dostane na začátku mapku, cestou si může prohlédnout kapličky ve Skupicích, Mradicích, Strkovicích a Seménkovicích, které budou pro tuto příležitost mimořádně otevřené. Pořadatelé upozornili také na povinnost mít při cestě ochrannou přilbu, dodržovat pravidla silničního provozu, a pokud se chtějí zúčastnit i děti od 6 do 15 let, musí jet s nimi rodiče nebo jiný dospělý doprovod a dohlížet na ně.

K prodeji budou i trička pro podporu Filipa

Startovné je 50 Kč, děti pak 20 korun. Vybrané peníze budou věnovány Filipovi, účastníci v případě zájmu mohou na místě koupit i trička a tílka s emblémem, který rovněž vyjadřuje podporu hendikepovanému chlapci.

Sportovnímu výletu bude předcházet kulturní událost – dva koncerty v kostele

Sportovnímu výletu bude předcházet kulturní událost v kostele Nanebevzetí Panny Marie na náměstí v Postoloprtech. Jde o šestý ročník hudebního festivalu Musica Apostolorum, v jehož rámci vystoupí i členové České filharmonie. První koncert proběhne v pátek 17. září a druhý v sobotu 18. září, vždy od 19.30 hodin. Pořadatelem je opět spolek Porta Apostolorum (který vznikl v roce 2016, tehdy hlavně proto, aby pomohl svou činností, akcemi a různými sbírkami k opravě unikátních varhan v postoloprtském kostele, což se podařilo, pozn. aut.) ve spolupráci s městem Postoloprty a Kulturním zařízením města Postoloprt. Část peněz vybraných na tomto kulturním setkání pořadatelé rovněž předají rodině hendikepovaného Filipa, jíž k nákupu speciálního auta pro syna zbývá sehnat posledních přibližně 100 tisíc korun.

ČTĚTE TAKÉ: Rodiče Filipa z Rané, upoutaného na vozík, potřebují k převozu syna speciální auto. Přátelé pro rodinu pořádají sbírku, pomoci může každý

ČTĚTE TAKÉ: Definitivní potvrzení: město Postoloprty bude novým vlastníkem zámku. Starosta už podepsal kupní smlouvu

ČTĚTE TAKÉ: Velké změny v Postoloprtech: nové názvy pro dvě náměstí, nový nápis u zastávky autobusů

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)