Půl hodiny zdržení na cestě Louny – Praha. U Slaného znovu začaly opravy silnice a čekání v kolonách

Louny, Slaný – Cesta ze Žatecka a Loun do Prahy či zpět po rychlostní silnici R7 je od tohoto týdne znovu časově náročnější kvůli komplikacím a dopravním omezením spojeným s probíhající opravou. Silničáři zahájili práce na opravě vozovky na obchvatu nedaleko Slaného. Jezdí se kyvadlově jen po polovině silnice, dopravu řídí semafor. Čekání v koloně u semaforu a následné zpoždění podle ohlasů lidí z místa dosahuje v některých případech až půl hodiny.

Omezení potrvají nejméně do příští středy – 11. srpna

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), regionální pracoviště pro Prahu a Středočeský kraj, zahájilo opravy u Slaného v pondělí 2. srpna. Práce a dopravní omezení mají trvat minimálně do 11. srpna. Postup prací se však může i prodloužit, záviset bude i na aktuálním počasí během tohoto týdne, informovalo ŘSD k akci u Slaného. „V rámci oprav bude vyfrézovaná stará obrusná vrstva, vyčištěn povrch a položena nová obrusná vrstva. V úseku u křižovatky se silnicí Slaný – Smečno bude nutné vyfrézovat a následně položit dokonce dvě konstrukční vrstvy,“ popsal mluvčí ŘSD Martin Buček.

V pondělí se čekalo až půl hodiny

Provoz řídí semafor a je nutné počítat se zdržením, zvláště v ranních a odpoledních špičkách, upozornilo ŘSD. Omezení se týkají obou směrů, tedy Chomutov-Louny-Praha i zpět. A mnozí lidé už si ho prožili na vlastní kůži. „V pondělí jsem jel místem jako cestující autobusem, tedy ne jako řidič. Zpoždění narostlo přibližně na půl hodiny. Zelená na semaforu svítí snad jen jednu minutu, pak se hned vrací červená. Nejlepší asi je včas sjet z obchvatu a projet Slaný přes centrum a dál pak pokračovat na Prahu. To je rychlejší varianta než čekání u semaforu,“ napsal čtenář s přezdívkou Fandík v diskuzi na webu zdopravy.cz.

Opravy v lokalitě kolem Slaného se často opakují

Další lidé poukazují na to, že stejné úseky kolem Slaného se opravují každý rok pořád znovu a znovu. „Vždyť to tam dělali nedávno, tak proč se zdržení zase opakuje?“ ptala se například Lenka Klicperová v diskuzi ve skupině Spolujízda Louny – Praha – Louny. „Nedávno to tam opravovali, ale asi to bylo málo, tak ještě pokračují,“ odpověděl jí Miroslav Bubák.

V ČR je nyní necelých 6 000 míst s dopravními komplikacemi

Podle webu zdopravy.cz je na českých silnicích v současnosti kolem šesti tisíc uzavírek a omezení, na 190 místech řídí dopravu semafory kyvadlovou formou a zdržení narůstají. Počet oprav a omezení je letos o prázdninách rekordní, uvádí web věnující se situaci v dopravě.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Stovky kamionů, rámus a zplodiny každý den. Lidé na trase Louny – Rakovník žádají stavbu silnice vedoucí mimo obce

ČTĚTE TAKÉ: Příprava k výměně mostu přes Ohři v Žatci začne už v září. Město pronajalo pozemek, cesta v odpočinkové lokalitě bude uzavřena

ČTĚTE TAKÉ: Šikovná Pavla založila petici a přispěla ke stavbě kruháku v Žatci. A pak – odstěhovala se do Zlína