Nový stadion je už pár dní otevřen. Město teď uvažuje ještě o dalším vylepšení, například hřišti pro batolata

Postoloprty – Stovky lidí se zúčastnily na začátku května slavnostního otevření přestavěného a modernizovaného fotbalového stadionu v Postoloprtech s nově vybudovanou tribunou a dalším zázemím pro hráče i diváky. Celý sportovní areál se totiž musel o pár desítek metrů „posunout“ kvůli blížící se stavbě nových pruhů dálnice D7 na obchvatu města. Rekonstrukce a modernizace stadionu si vyžádala investici kolem 60 milionu korun, přestavba trvala dva roky. Návštěvníkům se jeho nová podoba líbila a město nyní uvažuje, že by sportovní areál mohlo v budoucnu doplnit ještě i o další drobnější prvky.

O doplňcích se bavili členové rady města

Aktuálně se uvažuje například o novém menším tréninkovém hřišti, nebo také o doplnění dětského hřiště pro batolata a předškoláky, kde by na ně mohly dohlížet i maminky na lavičkách. O vylepšení stadionu a těchto nových prvcích se nyní v květnu krátce bavili členové rady města na svém jednání.

Rozsah bude záležet na výši částky, kterou město poskytne

„Fotbalový areál se velmi povedl, moc se mi líbí a určitě by si zasloužil do budoucna i ještě další úpravy a vylepšení pro návštěvníky i fotbalisty,“ uvedl například člen rady města Karel Srbecký. Město ve svých dlouhodobějších plánech s dalšími menšími úpravami a doplněními ve sportovním areálu počítá, sdělila Lenka Hofmanová, vedoucí odboru rozvoje města Městského úřadu Postoloprty. „Konkrétní rozsah však bude záležet na výši finanční částky, kterou poskytne zastupitelstvo z rozpočtu,“ vysvětlila.

Hřiště na trénink i další pro batolata

Podle starosty Postoloprt Zdeňka Pištory může v areálu stadionu v budoucnu vzniknout menší hřiště na trénink a přípravu, plocha na hraní nejmenších děti s příslušnými herními prvky a lavičkami pro maminky. Teoretickou možností je i zavedení umělého osvětlení hlavního hřiště, příprava na něj je „položena ve zemi“ a dál to bude záležet na rozhodnutí města, vysvětlil starosta. „Teď bude záležet jen na nás jako zastupitelích, zda do příštího rozpočtu města schválíme nějaké peníze na další úpravy na stadionu, v jaké výši a co všechno případně budeme chtít, aby tam ještě bylo,“ uvedl starosta.

Město letos poskytne na provoz stadionu 1,3 milionu korun

Majitelem modernizovaného fotbalového stadionu, který užívá klub FK Postoloprty, je město. To také od letošního roku bude zajišťovat jeho provoz po technické stránce prostřednictvím společnosti Služby města Postoloprt. Zastupitelé města již letos v únoru schválili převzetí nového stadionu do správy města. FK Postoloprty, který v květnu při otvírání stadionu zároveň slavil i 100 let od svého založení, po dostavbě stadionu již letos v zimě deklaroval, že se chce věnovat jen samotné sportovní činnosti – péči o děti a mládež a pořádání sportovních událostí dětí i dospělých hráčů – a samotný technický provoz by nechal na městu jako majiteli areálu. Jenom pro letošní rok poskytne město Postoloprty ze svého rozpočtu částku 1,3 milionu korun na provoz nového stadionu, o nějž budou pečovat Služby města Postoloprty. Ty se ve městě starají také například o chod plaveckého bazénu, provoz hřbitova, veřejné osvětlení, zimní údržbu komunikací a další důležité věci.

ČTĚTE TAKÉ: Zastupitelé rozhodli: provoz nového stadionu převezme město, letos na něj dá z rozpočtu 1,3 milionu korun

ČTĚTE TAKÉ: Zajímavé záběry z výšky: takhle teď vypadá stadion v Postoloprtech, který se posouvá o třicet metrů kvůli budoucí stavbě dálnice

ČTĚTE TAKÉ: Silná bouře zbourala v Postoloprtech pod zámkem chmelnici. Škoda se odhaduje na půl milionu

(na snímcích: spokojení návštěvníci při slavnostním otvírání nového stadionu letos v květnu. Dole je dřívější a dodnes slavný československý a český fotbalista a vítěz olympiády Ladislav Vízek a na posledním snímku jsou předseda FK Postoloprty Leoš Svoboda a starosta města Zdeněk Pištora. Foto Richard Petřivalský)