Vodník s fajfkou a vykulená žába. Rybník v Žiželicích ozdobily nové postavičky

Žiželice – Vodník s kloboukem, fajfkou a knírem se na konci léta usadil na břehu rybníka v Žiželicích. O kus dál je i obří žába s pusou rudou od rtěnky a vykulenýma očima. Ozdoby vyrobila Jiřina Dalimanová (53), která pracuje pro obecní úřad. Použila k tomu materiály, které by se jinak vyhodily.

Další žába půjde i do Stroupče

„Žába je vyrobená ze starých pneumatik. S montáží, nátěry a upevněním mi pomáhali i další lidé z obce. Hotové jsme to měli asi za dva nebo tři dny,“ uvedla na dotaz naší redakce Jiřina Dalimanová. Žába u rybníka v Žiželicích se prý lidem tak líbí, že paní Jiřina už má nyní další „objednávku“ a v nejbližších dnech by měla udělat ještě jednu, která půjde do Stroupče.

Výroba vodníka byla trochu těžší

A jak vznikal vodník? „S ním to bylo o něco těžší, výroba trvala déle. Použili jsme na něj například PET lahve, tvrdnoucí modelínu, staré vyhozené dětské oblečky a podobně,“ popisuje Jiřina Dalimanová. Hastrman má kromě pláště i klobouk a fajfku, třásně jsou udělané jen volně, aby vlály ve větru, což budí dynamický dojem při setkání s ním.

Teď bude na řadě výzdoba pro Halloween

Nové ozdoby u rybníka v Žiželicích přibyly v samém závěru letních prázdnin, lidé z obce postavičky i autorku pochválili na sociálních sítích. „Vodník je krásný, jste moc šikovná,“ napsala například Růžena Kvítková. „Vodník paráda,“ přidal se Miroslav Toms. Jiřina Dalimanová nyní bude připravovat výzdobu i pro další chystané akce v obci. „Teď v nejbližší době to bude například Halloween a potom už advent,“ sdělila pro naši redakci.

ČTĚTE TAKÉ: Chcete se vyfotit s hollywoodskými hvězdami? Stačí si udělat výlet do Stroupče

ČTĚTE TAKÉ: Vodník, patron cyklistů a výletníků: přes zimu seděl ve sprše, od jara do podzimu hlídal řeku, směje se majitelka

ČTĚTE TAKÉ: Urostlý vodník s fajfkou hlídá řeku v Postoloprtech

(na snímcích: vodník a žába – nové ozdoby v Žiželicích. Foto Obecní úřad Žiželice)