Covid-19 se objevil už na čtyřech školách v okrese Louny

Louny, Žatec, Podbořany – Základní škola Petra Bezruče v Žatci je čtvrtým školským zařízením v okrese Louny, kde se během září objevil u někoho z pracovníků či žáků pozitivní test na Covid-19. Škola to potvrdila v pátek 25. září, do karantény však půjde jen menší počet dětí, nikoli celá třída.

„Pozitivní test na Covid-19 měl jeden ze žáků osmého ročníku. Jsme v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí. Hygienici nařídí desetidenní karanténu jen pro školáky, kteří seděli v bezprostřední blízkosti pozitivně testovaného spolužáka. Tito žáci budou také následně testováni. Celá třída do karantény podle hygieniků nemusí, protože na druhém stupni včetně této třídy platí od 18. září povinnost nosit roušky i v učebnách a riziko přenosu je tak nižší,“ uvedla ředitelka školy Zděnka Pejšová.

Ředitelské volno škola nevyhlásila

Ostatní žáci přijdou podle ní v úterý po státním svátku do školy k obvyklé výuce. Škola pracovala v běžném provozu i v pátek, nevyužila tedy možnosti vyhlášení ředitelského volna, kterou na počátku týdne nabízel všem školám v ČR nový ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Počet lidí nakažených koronavirem v celé ČR během září stále rychle roste a logicky s tím v přímé úměře stoupá i počet školských zařízení, kde se výskyt viru objevil. Totéž se týká i okresu Louny, kde od počátku září museli řešit problémy související s virem a karanténou už na čtyřech školách.

Petrohrad, Louny, Podbořany…

Nejprve to byla ZŠ a MŠ Petrohrad u Podbořan, kde kvůli výskytu Covid-19 a vyhlášené karanténě musel být slavnostní začátek školního roku posunutý o čtrnáct dní (psali jsme o tom ZDE). V současnosti už jsou všichni ve škole v pořádku a školní rok tam začal 15. září. V karanténě byla i jedna třída Gymnázia V. Hlavatého v Lounech. Pozitivní test tam měl nejprve jeden ze studentů a později i jeden učitel. Škola už nyní pracuje v normálním režimu. Jeden případ se objevil také na Základní umělecké škole Podbořany. Pozitivní test měl jeden z učitelů, do karantény po vyhodnocení hygieniků potom šla ještě jedna žákyně, ale ta byla testována jako negativní, tedy bez nákazy virem. Tato umělecká škola rovněž pracuje normálně, poskytuje vzdělání v hudebních, výtvarných a tanečních dovednostech. Kromě dětí do ní chodí na některé předměty či kurzy  i dospělí „školáci“.

(Ilustrační foto: pixabay.com)