Zahájení školního roku se odkládá: ve škole v Petrohradě je potvrzený jeden případ koronaviru

Petrohrad, Černčice – Pět prvňáčků mělo 1. září prožít svůj slavnostní den v areálu ZŠ a MŠ Petrohrad, která je v místní části Černčice. Teď je ale jisté, že oslavy se musí na čas odložit. Škola jde do karantény kvůli výskytu koronaviru u jednoho z dospělých pracovníků.

Informaci potvrdila starostka Petrohradu Jitka Dondová. „V naší škole byl potvrzen výskyt Covid-19. Ve škole tedy platí od pondělí 31. 8. karanténa. Budova je uzavřená, zahájení školního roku se odkládá,“ uvedla starostka. Obecní úřad vydal doporučení všem občanům omezit sociální kontakty a uplatňovat hygienická opatření. V budově obecního úřadu a také na poště bylo rozhodnuto o obnovení povinnosti pro všechny nosit roušku.

„Mezi pracovníky školy je potvrzený zatím jeden případ. Další zaměstnanci budou ještě testováni. Karanténa platí zatím do 11. září. Potom hygienici na základě dalšího vývoje situace rozhodnou, co bude dál,“ sdělila učitelka školy Eva Učíková. ZŠ a MŠ Petrohrad dohromady navštěvuje kolem padesáti dětí. Provoz školy podle výroční zprávy zajišťuje přibližně patnáct dospělých pracovníků, z toho je osm členů pedagogického sboru.