Na zimním stadionu končí sezona. Kdo si chce ještě zabruslit, má šanci jen do pátku

Louny – Poslední týden sezony má před sebou Městský zimní stadion Louny. Kdo miluje bruslení a chce si ještě zajezdit na ledě, má šanci už jen do pátku o velikonočním víkendu (15.4.). Pracovníci potom ledovou plochu rozpustí, na stadionu v květnu začne menší plánovaná rekonstrukce a nová sezona s novým ledem začne znovu v září.

Poslední bruslení: neděle, úterý, středa, pátek

Hokejové zápasy na stadionu v Lounech již skončily, zájemci o veřejné bruslení však ještě mají možnost přijít si zabruslit. Posledními čtyřmi vypsanými termíny jsou neděle, úterý, středa a pátek (10. – 15. 4). Potom sezona definitivně skončí. Byla přitom neobvykle dlouhá, oproti jiným rokům začala totiž už v srpnu. „Led jsme loni vyrobili dřív, už v polovině prázdnin, v srpnu už tak začal stadion fungovat. Chtěli jsme hlavně malým hokejistům, ale i dalším sportovcům aspoň trochu vynahradit předchozí sezonu, která byla pokažená kvůli epidemii covidu. Zimní stadion byl tehdy kvůli vládním nařízením řadu měsíců zavřený, prakticky skoro celou sezonu 2020/2021. Jsem rád, že v dalším období už se to neopakovalo a že v sezoně, která právě teď končí, se sportoviště zavírat nemusela,“ uvedl Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů.

V květnu začne rekonstrukce vnitřního vybavení

Až se ledová plocha rozpustí a stadion se „vysuší“, nastoupí do jeho prostor specialisté k úpravám. V plánu je výměna mantinelů, střídaček, ochranného plexiskla, časomíry a dalších prvků sportovního zařízení. Práce mají trvat od května do července. Město za tuto rekonstrukci části vnitřního vybavení stadionu zaplatí přibližně 2,2 milionu korun.

(na snímku nahoře: zimní stadion v Lounech. Foto Lounská správa sportovních areálů)

ČTĚTE TAKÉ: Nové mantinely, střídačky i ochranné sklo. Bruslaři, hokejisté a diváci se mohou těšit na vylepšený stadion

ČTĚTE TAKÉ: Led už se vyrábí. V Lounech bude možné bruslit i v horkém létě – hned od počátku srpna

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu v říjnu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus