V bytovém domě vznikne třicet nových bytů. Město Podbořany se chystá firmě prodat pozemky

Podbořany – V Podbořanech se pro příští roky plánuje stavba nových bytů. Konkrétně by mělo jít o nově vybudovaný několikapatrový bytový dům, ve kterém postupně vznikne třicet bytů různé velikosti, firma je bude dokončovat a předávat po etapách. Bytový dům má vyrůst na okraji sídliště v Palackého ulici poblíž potoka a místa, kde jsou nyní jen řadové garáže.

O pozemky ke stavbě má zájem firma z Karlovarska

Záměr budoucího prodeje bloku pozemků k uvedené bytové výstavbě schválilo v březnu zastupitelstvo města. O koupi pozemků projevila zájem firma Home Stav, která má sídlo v Nežichově, což je nedaleko Toužimi na Karlovarsku. Firma by na pozemcích v Podbořanech postavila dům se třiceti byty. Město v nynějším usnesení zastupitelů stanovilo podmínku, že pokud skutečně dojde k prodeji pozemků, firma musí dokončit a zkolaudovat prvních patnáct bytů do tří let od získání stavebního povolení a druhou polovinu bytů pak nejpozději do pěti let. Pokud by firma tyto podmínky nesplnila, má město právo uplatnit vůči ní smluvní pokutu a může i od smlouvy odstoupit.

Kromě domu s byty firma udělá i chodníky a místa k parkování

Bytový dům by vznikl na jihovýchodním okraji města Podbořan, v Palackého ulici u řadových garáží, na okraji sídliště nedaleko Schillerova parku, vysvětlil na dotaz naší redakce Martin Gutzer, tajemník Městského úřadu Podbořany. „Součástí stavby bude i vybudování chodníků a parkovacích ploch kolem domu, což na své náklady udělá stavební firma. Výhledově se bude řešit i možnost garáží v okolí pro lidi z tohoto domu,“ uvedl tajemník.

Cena bude ještě upřesněna, město chce záměr a stavbu nových bytů podpořit

Kupní smlouva s firmou by mohla být uzavřena během několika příštích měsíců, o jejím finálním schválení bude znovu rozhodovat zastupitelstvo. Cena bude ještě upřesněna později. „Bytový dům by pomohl zajistit lepší dostupnost bydlení ve městě a mohl by být prospěšný pro jeho další rozvoj,“ uvádí text současného rozhodnutí zastupitelů o předběžném záměru prodat pozemky.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Město Podbořany pošle dar sto tisíc korun na obranu Ukrajiny. Příchozím rodinám pomáhá s ubytováním

ČTĚTE TAKÉ: Ordinace po oblíbeném lékaři v Podbořanech, který na podzim náhle zemřel, znovu začala pracovat

ČTĚTE TAKÉ: Autobusová zastávka v Podbořanech se posune přibližně o 300 metrů do blízkosti nové prodejny Norma