Žatecká brána bude dvakrát neprůjezdná. Uzavírka bude platit vždy odpoledne

Louny – V Lounech bude v první polovině července dvakrát uzavřena a z obou směrů neprůjezdná pro dopravu Žatecká brána. Dvě krátké uzavírky jsou směřovány na odpoledne a podvečer, kdy je provoz už slabší – potrvají vždy od 16 do 19 hodin. Jedna už se odehrála tento týden v úterý (9.7.) a druhá se bude opakovat ještě příští úterý (16.7.).

Na památce proběhne oprava klenby

„Důvodem je stavba lešení kolem památky a oprava klenby na Žatecké bráně,“ vysvětlila Kateřina Todtová, vedoucí stavebního úřadu Městského úřadu Louny. Stavební úřad vydal na počátku července k situaci u Žatecké brány veřejnou vyhlášku, která upravuje podmínky a dopravní značení na místě a na objízdných trasách při uzavírce.

U brány se chystá zavedení jednosměrného provozu

V oblasti Žatecké brány zároveň už brzy bude zaveden režim jednosměrného provozu, nově bude možné přes bránu do centra města pouze vjíždět a výjezd ven v opačném směru, tedy z historického centra na Suzdalské náměstí, již povolen nebude. Tato změna by měla začít platit pravděpodobně na konci letošního srpna nebo na začátku září. Aktuálně se čeká, až skončí výkopy, uzavírky a objížďky v centru města, kde stále už déle než rok probíhá rekonstrukce vodovodu a kanalizace.

V centru je nyní nově zavřená Česká ulice

Od nynějšího července je v souvislosti s postupující uvedenou rekonstrukcí nově zavřená část České ulice. Jde o asi padesátimetrový úsek od křižovatky s ulicí Beneše z Loun až po čp. 152 (to je zhruba v místech, kde je provozovna kamenictví a hřbitovních služeb). „Tato uzavírka potrvá až do 30. září,“ informoval mluvčí lounské radnice Marcel Mihalik. Naopak v týdnu zhruba po 5. srpnu již bude podle něj pro dopravu otevřena ulice Beneše z Loun, která je v různých úsecích zavřená už od letošního března. Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v centru města, spojená s výkopy a objížďkami, začala přesně před rokem – v červenci 2023, tehdy byla rozkopána a uzavřena Pivovarská ulice. Její uzavírka pak trvala až do listopadu.

(na snímku nahoře: Žatecká brána v Lounech. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Žatecká brána jenom pro vjezd, Hilbertova ulice jen pro výjezd. Jednosměrný režim v centru Loun začne platit v létě

ČTĚTE TAKÉ: Pivovarská ulice, kde žádný pivovar není, je konečně průjezdná

ČTĚTE TAKÉ: Na Vábení letos možná bude jezdit vláček mezi náměstím a výstavištěm. Město nyní schválilo program