V Lounech i Žatci přibývají nové stromy. Do sázení se zapojili sami obyvatelé

Louny, Žatec – Podzim je tradičním termínem pro vysazování stromů v krajině. Nové stromy vylepší prostředí v okolí Loun i Žatce. V obou městech se do nejnovějšího říjnového sázení stromů zapojily neziskové organizace a stromky vysazují sami obyvatelé. V Žatci u řeky jsou nové sazenice v zemi už od neděle, v Lounech – Nečichách se chystá sázení na nadcházející sobotu po státním svátku.

V Nečichách se lidé sejdou k sázení v sobotu po státním svátku

„V Nečichách je připravena výsadba dvanácti stromů. Jsou mezi nimi javory, lípy a jeřáby. Výsadbu organizuje osadní výbor a zapojí se do ní sami obyvatelé této osady pod správou města Loun. Začíná se v sobotu 30. října od 10 hodin,“ uvedla Eva Pavelková z lounské radnice. Stromy v hodnotě přes 80 tisíc korun věnovala městu Louny pro tento účel Nadace ČEZ v rámci svého grantového programu Stromy.

V Žatci u řeky už je třicet nových stromků v zemi

V Žatci proběhlo sázení uplynulou neděli 24. října. Ve sportovní, odpočinkové a vycházkové zóně na levém břehu Ohře vedle cyklostezky a tréninkového hřiště FK Slavoj zasadili dobrovolní pomocníci třicet nových stromů. „Mezi novými stromy jsou olše, javory a lípy,“ upřesnil Tomáš Kassal, informační pracovník města Žatce. Stromky pro město dodala nezisková organizace s jednoduchým a výstižným názvem Sázíme stromy. Město potom později už na své náklady bude zajišťovat péči o nově vysazené dřeviny, které až povyrostou, vytvoří alej a v létě poskytnou stín cyklistům i lidem na procházkách.

(na snímku nahoře: nedělní sázení v Žatci. Foto: město Žatec – Tomáš Kassal)

ČTĚTE TAKÉ: Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka

ČTĚTE TAKÉ: Odborníci letos vysadí v lesích 85 milionů nových stromků. Je to rekordní číslo

ČTĚTE TAKÉ: Duby, javory, lípy. Na břehu Ohře v Postoloprtech jsme pomáhali sázet desítky stromů