Čtyři filmy na náměstí v Žatci. Po roce znovu přijíždí oblíbený kinematograf

Žatec – Po roce je tady opět prázdninové promítání filmů na žateckém náměstí. Pojízdný Kinematograf bratří Čadíků nepřeruší svou červencovou tradici – zastávku v chmelařské krajině – ani letos. První z filmů mohou lidé v Žatci vidět už tuto sobotu (13.7.). Kinematograf bude v Žatci promítat čtyři večery a potom se přesune do Postoloprt, následně pak i do Jimlína a do Libčevsi.

Promítání začíná kolem 21.30 h

V Žatci na náměstí Svobody kinematograf nabídne návštěvníkům nové české filmy Lítá v tom (13.7.), A máme, co jsme chtěli (14.7.), Princezna na hrášku (15.7.) a Nikdy neříkej nikdy (16.7.). Začátek promítání je vždy krátce po setmění, orientační čas je kolem 21.30 hodin.

Loni se přišlo v Žatci podívat více než 700 návštěvníků

Kinematograf bratří Čadíků promítá filmy při „prázdninovém kulturním putování“ již od roku 1992, tradice trvá přes třicet let. V letošní sezoně má sedm výjezdních týmů a během léta postupně navštíví zhruba dvě stovky českých a moravských měst a obcí. Na každém místě se zdrží obvykle na čtyři promítací večery. Dobrovolné vstupné putuje na charitu, například loni a předloni byly peníze od diváků předány pro konto Bariéry. Jenom při promítání v Žatci přišlo loni během čtyř večerů se podívat na filmy více než 700 návštěvníků a při dobrovolném vstupném poskytli na charitativní účely přes 18 tisíc korun.

Diváci a tým kinematografu za celou historii již poskytli na charitu přes 20 milionů

V celé ČR se každý rok díky letnímu promítání podaří vybrat v průměru skoro 1,5 milionu korun. Od roku 1998, kdy byly prázdninové filmy poprvé spojeny i s příspěvky na charitu, tým kinematografu poslal pro organizace, zaměřené na dobročinnost a pomoc zdravotně postiženým lidem, již více než 20 milionů.

(na snímku nahoře: Kinematograf bratří Čadíků při promítání na žateckém náměstí při jedné z minulých návštěv ve městě. Foto Městský úřad Žatec)