Nové lampy osvětlí i druhou část cyklostezky na protějším břehu v Žatci, pohyb i za tmy tam bude bezpečnější

Žatec – Loni to byla cesta na nábřeží mezi Chaloupkou, jezem a sportovní halou, letos to bude cyklostezka na protějším břehu Ohře u fotbalového tréninkového hřiště a „pod uhelnými sklady“. I druhá část odpočinkové zóny u řeky v Žatci s asfaltovou cyklostezkou, kterou kromě cyklistů využívají i bruslaři, běžci a lidé na procházkách, bude mít na zimu a na podzimní večery své nové osvětlení, takže pohyb po ní bude v těchto částech roku mnohem bezpečnější.

Náklady budou kolem 1,6 milionu korun

Na levém břehu Ohře firma postaví zhruba dvacet lamp s veřejným osvětlením. Rada města nyní v závěru června vybrala zhotovitele pro tuto stavbu – bude to firma z Plzeňska. Náklady by měly být kolem 1,65 milionu korun. Město chce požádat ještě o příspěvek ze státního programu prevence kriminality – podobně to učinilo i při budování osvětlení první části cyklostezky na pravém břehu Ohře (u zimoviště labutí) a bylo úspěšné, dotaci skutečně dostalo.

Cesta u zimoviště a jezu se poprvé rozsvítila loni v listopadu

Sedmnáct nových lamp mezi Chaloupkou a sportovní halou začalo poprvé svítit již loni v listopadu. Náklady v tomto případě činily necelý jeden milion korun. Nyní v příštích týdnech začne firma dělat osvětlení i podél cesty na druhém břehu. Ta je o něco delší, lamp bude o pár více, takže i cena za zakázku bude trochu vyšší. V dalších letech by mělo být vybudováno ještě také osvětlení i na další cyklostezce u řeky – cesty vedoucí od Zlaté labutě podél zahrádek na pravém břehu Ohře až zhruba k STK.

ČTĚTE TAKÉ: Sedmnáct nových lamp už svítí. Lidé u řeky v Žatci teď dobře vidí na cestu, pohyb je bezpečný

ČTĚTE TAKÉ: Na cestě k řece v Žatci už slouží lidem nové zábradlí. Pomůže proti uklouznutí hlavně v zimě a vymysleli ho sami obyvatelé města

ČTĚTE TAKÉ: Stínící plachty, nové herní prvky. Maminka čtyř dětí navrhla změny v oblíbeném areálu za koupalištěm v Žatci

(na snímcích: oblíbená cyklostezka na levém břehu Ohře v Žatci. Už letos na podzim by na ní měly začít svítit nově vybudované lampy, podobně jako to bylo loni na druhé straně blíž u města. Foto Libor Želinský)