První Matějovské trhy v Lounech nakonec neproběhly, premiéra se prozatím odkládá na jindy

Louny – Novinka na náměstí v Lounech, setkání stánkových prodejců a zákazníků pod názvem Matějovské trhy, ve středu nakonec neproběhla. Premiéra se měla uskutečnit tento týden (12.6.), avšak pořadatel na poslední chvíli trhy v Lounech zrušil. Zrušení prvních Matějovských trhů oznámilo město Louny i jeho turistické informační centrum ve středu, tedy v den, kdy už měly trhy probíhat.

Vážné důvody na straně pořadatele

„Jde o vážné důvody na straně pořadatele trhů. Trhy ve středu 12. 6. se tedy nekonají. Náhradní termín ještě není stanoven, bude oznámen později,“ informovala lounská radnice na sociálních sítích. Podle našich informací pořadatel zrušil trhy kvůli vážným rodinným důvodům, jde o smutnou událost v rodině.

Hledala jsem, kde trhy jsou – a nic, píšou zájemci o návštěvu

 Lidé, kteří se po pozvánkách na plakátech a v novinových článcích vypravili do města na první trhy, byli překvapení a někteří pak vyjádřili své zklamání na sociálních sítích. „Bylo hezké počasí, ale trhy nakonec zrušeny, takže jsem si brala dovolenou zbytečně,“ napsala například Jitka Semová z Loun. „Také jsem hledala, kde trhy jsou – a nic,“ přidala se Jana Nocarová. „Hezky jsem se prošla sem a tam, trhy nikde,“ přidala vyjádření i Míla Pecinová.

Rada města schválila uspořádat zatím první čtyři tyto trhy v Lounech

Matějovské trhy probíhají ve více městech v regionu středních a severních Čech, například v Roudnici, Libochovicích, Kostelci nad Labem a mnoha dalších. Letos jako novinka mají zahájit svou tradici i v Lounech. Probíhat mají vždy ve středu. Rada města schválila žádost pořadatele o možnost těchto trhů v Lounech již v květnu, radnice prozatím odsouhlasila uspořádat první čtyři trhy. První termín byl určen na 12. června, datum konání má pro obyvatele podle rozhodnutí radních vždy včas zveřejnit městské informační centrum. „Íčko“ zveřejnilo plakáty s pozvánkami již 31. května.

Nový termín zatím město neoznámilo

„Město ani infocentrum nejsou pořadatelé těchto trhů. Naše infocentrum však má za úkol zveřejnit včas informaci o termínu konání a případně spolupracovat s pořadateli, pokud něco potřebují v den akce, nebo zajistit také fotky a publicitu o dění v centru města a podobně,“ vysvětlila na dotaz naší redakce Lucie Kessnerová z Městského informačního centra Louny. Premiéra trhů v Lounech se tedy odkládá, nový přesný termín ještě radnice nezveřejnila.

(na snímku nahoře: Matějovské trhy letos v dubnu v Kostelci nad Labem. Foto archiv pořadatelů)

ČTĚTE TAKÉ: První Matějovské trhy v Lounech už mají termín. Proběhnout na náměstí mají ve středu 12. června

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech začnou nové trhy. Město schválilo zatím první čtyři akce, probíhat budou vždy ve středu