Koupaliště v Žatci poprvé otevře v pátek. Příští týden už mají přijít tropické třicítky

Žatec – Milovníci koupání a letního odpočinku u vody a na dece se dočkají tento týden i v Žatci. V pátek (14. 6.) zahájí novou sezonu městské koupaliště v areálu u řeky a Libočanské cesty. „Poprvé letos otevíráme v pátek v 9 hodin ráno. Těšíme se na všechny návštěvníky,“ potvrdil termín na dotaz naší redakce Andrej Grežo, ředitel Technické správy města Žatce, která zajišťuje pro město provoz koupaliště.

Po neděli mají být první tropické dny

A počasí by se mělo povést hned v prvních dnech. Od soboty je ohlášené postupné oteplování nad 25 stupňů a po neděli už mají na pár dní přijít i první letošní tropické „třicítky“.

V Žatci je otevřeno denně od 9 do 20 hodin

Areál koupaliště v Žatci teď bude otevřený každý den vždy od 9 do 20 hodin až do konce prázdnin. Návštěvníci se mohou osvěžit ve třech bazénech, jeden z nich je určen hlavně pro děti. K dispozici je i řada vodních atrakcí, herní prvky na břehu pro děti, pro dospělé zase hřiště na plážový volejbal. Zájemci si mohou zahrát i minigolf.

V kiosku s občerstvením přibylo jedno nové výdejní okénko

Za vstup je možné zaplatit i kartou, což znamená pohodlnější a snadnější variantu pro mnoho návštěvníků. Menší novinka je letos připravena u kiosku s občerstvením. „Proti minulým rokům jsme přidali ještě jedno výdejní okénko, takže se díky tomu zkrátí čekání zákazníků, hlavně v horkých dnech, kdy je na koupališti velká návštěvnost,“ vysvětlil Andrej Grežo.

ČTĚTE TAKÉ: Léto se blíží. Koupaliště v Lounech poprvé otevře už tento týden – 1. června

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Podbořanech startuje novou sezonu. Lidé mohou poprvé přijít v pátek

(na snímcích: příprava koupaliště v Žatci před novou sezonou, bazény se ještě teprve napouštějí. Teď už jsou však plné a sezona se rozjede v pátek 14. června. Foto město Žatec)