V Zahradním městě v Lounech vznikne téměř padesát nových parkovacích míst

Louny – Skoro padesát nových parkovacích míst oproti současnému stavu vznikne v Lounech ve čtvrti Zahradní město. Nová místa přibudou ve čtyřech ulicích – v Javorové, Habrové, Topolové a 5. května. Vytvoření bude trvat ještě několik měsíců, ale mělo by k němu dojít zřejmě už během letošního roku.

Přesný termín změny ještě není znám

„Rozšíření parkovacích ploch je součástí projektu v uvedené čtvrti. Věci směřující k vytvoření nových míst na parkování jsou nyní v běhu. Samotná realizace přímo na místě začne za několik měsíců, přesný termín ještě není znám,“ vysvětlila na dotaz naší redakce Andrea Čápová z odboru dopravy Městského úřadu Louny. Odbor dopravy už nyní v únoru vydal veřejnou vyhlášku, v níž určuje novou místní úpravu silničního provozu na uvedených místech po jejich přeměně a zavedení změn ve způsobu parkování.

Parkovat se bude formou kolmého nebo šikmého stání

Nově přidaných parkovacích míst má být proti současnosti 45 „navíc“. Vzniknou jen drobnými stavebními úpravami, a hlavně pak díky vyznačení nového způsobu parkování. Půjde o kolmé nebo šikmé stání, v každé z ulic to bude trochu odlišné. Rozšíření parkovacích míst v celé lokalitě navrhla už loni společnost ES Reality, která sídlí v Zahradním městě na Zeleném náměstí. Město i dopravní policie s návrhem souhlasily. Společnost jsme požádali o podrobnosti a případné další zajímavosti k záměru, ale k otázkám z naší redakce se během uplynulých deseti dnů nevyjádřila ani při komunikaci e-mailem, ani po telefonické urgenci.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Malé parkoviště v Lounech bude vyhrazeno jen pro pracovníky jednoho z úřadů

ČTĚTE TAKÉ: Sto milionů korun – to jsou letošní investice města v Lounech. Necelou polovinu si vezme přeměna letního cvičiště

ČTĚTE TAKÉ: Prostor před hlavním nádražím v Žatci čeká proměna. Přesunou se tam i zastávky meziměstských autobusů