Malé parkoviště v Lounech bude vyhrazeno jen pro pracovníky jednoho z úřadů

Louny – Malá plocha poblíž budovy Okresní správy sociálního zabezpečení v Lounech (OSSZ), kterou lidé využívají k parkování, bude od poloviny února sloužit pouze zaměstnancům tohoto úřadu, anebo vozidlům, která do něj přijedou s dokumenty, technikou nebo jiným materiálem jako „zásobovací“. Vyplývá to z rozhodnutí odboru dopravy Městského úřadu Louny, na nějž se OSSZ loni v listopadu obrátila se žádostí povolit na této ploše vytvoření vyhrazeného parkoviště.

Služební auta neměla místo na vlastním pozemku

Odbor dopravy tento týden žádosti vyhověl a vydal obecně závaznou vyhlášku, určující místní úpravu provozu a vyznačení vyhrazeného parkoviště v lokalitě. „Na pozemku u budovy OSSZ, který je ve vlastnictví tohoto úřadu, často parkovala vozidla soukromých osob, anebo jiných firem a institucí. OSSZ v žádosti uváděla, že velmi často nemá kde zaparkovat svá služební auta a že vznikají problémy i při zásobování úřadu,“ vysvětlila Blanka Sunkovská, vedoucí odboru dopravy lounské radnice. Odbor tedy po prověření situace rozhodl o zřízení vyhrazeného parkoviště, sloužícího jen pro OSSZ. Změna dopravního režimu na místě by měla začít platit přibližně od 15. února, do té doby se v lokalitě objeví nové dopravní značení i s textovými dodatkovými tabulkami. Na uvedenou menší plochu k parkování se dá přijet jen ze Sportovní ulice, tedy od zadní části úřadu.

Problémy s parkováním jsou v Lounech širší a táhnou se už více let

V Lounech si lidé obecně už řadu let čas od času stěžují na problémy kolem parkování, plynoucí z malého počtu parkovacích míst a na druhé straně stále přibývajícího množství vozidel ve městě. Lokalita kolem ulice Pod Nemocnicí, kde je vedle sebe umístěna řada úřadů včetně OSSZ a před nimi jen jedno nevelké parkoviště se závorovým systémem, patří mezi nejsložitější a nejvíce kritizovaná místa. Další problémy však vznikají také v historickém centru města nebo na sídlištích. „Bydlím v ulici Josefa Schovánka na sídlišti ČSA. Před vchodem nám neustále parkují lidé z paneláků v okolí, kteří také své auto nemají kam jinam dát. Když my přijedeme odpoledne z práce nebo nákupu, nemáme šanci dát naše auto před náš vlastní vchod a musíme hledat prostor k parkování bůhvíkde jinde, často i dost daleko,“ popsala každodenní problémy v internetové diskuzi už přibližně před rokem Lenka Klicperová z Loun. Město na letošní rok chystá přestavbu a revitalizaci uvedeného sídliště a v jejím rámci by na něm oproti současnosti měla přibýt asi stovka nově zřízených parkovacích míst. Celkem jich tam potom bude kolem tří set.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Modernizace sídliště v Lounech za 75 milionů korun začne na jaře. Přibudou stromy, lampy, parkovací místa

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech už pracují dva nové měřiče rychlosti. Řidiči, kteří udělají přestupek, mohou čekat od města pokuty

ČTĚTE TAKÉ: Sto milionů korun – to jsou letošní investice města v Lounech. Necelou polovinu si vezme přeměna letního cvičiště