Ve Veleticích u Žatce začnou práce vedoucí k nové autobusové zastávce

Žatecko – Lidé cestující veřejnou dopravou z Veletic na Žatecku se dočkají nové autobusové zastávky v centru obce. Práce na úpravě zastávky na návsi začnou už tento týden a trvat budou přibližně měsíc. Přes Veletice jezdí autobusy na trase ze Žatce například do Holedeče, Měcholup, Deštnice či Velké Černoci.

Práce mohou začít už ve čtvrtek 17. března

Radnice v Žatci vydala veřejnou vyhlášku, v níž podle dohody s investorem a dodavatelskou stavební firmou určila termín plánovaných úprav a předepsala přechodné dopravní značení v místě. Značky budou upozorňovat řidiče na probíhající práce a vybízet je k opatrnosti. „Přechodná úprava provozu ve Veleticích s novým dopravním značením bude platit od 17. března nejpozději do 17. dubna. Pokud by firma dokončila obnovu zastávky dříve, odstraní dříve i přechodné dopravní značky,“ vyplývá z textu vyhlášky, kterou v březnu vydal odbor dopravně správních činností Městského úřadu Žatec.

V ČR je v registru vozidel kolem 20 tisíc autobusů

Zastávku opraví firma Stavkom, která přímo ve Veleticích má i své sídlo. Autobusové linky patří v ČR k nejdůležitějším druhům veřejné dopravy. Podle údajů ministerstva dopravy je v ČR v registru vozidel zapsáno a každý rok v provozu celkem kolem dvaceti tisíc autobusů; tento průměrný počet od roku 2010 stále mírně stoupá, za posledních deset let vzrostl o necelou tisícovku. Celkový počet vnitrostátních autobusových spojů podle Wikipedie přesahuje číslo 100 tisíc. Spoje jezdí na pravidelných linkách, kterých je u nás kolem pěti tisíc. Zastávek ve městech a obcích jsou desetitisíce.

(na snímku nahoře: zastávka ve Veleticích v roce 2019. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Na jaře začnou práce pro lepší bezpečnost křižovatky u Tesca v Žatci. Osvětlení zajistí šest nových stožárů

ČTĚTE TAKÉ: Prostor před nádražím v Žatci čeká proměna. Přesunou se tam i zastávky meziměstských autobusů

ČTĚTE TAKÉ: Starý most přes Ohři u Libočan má před sebou už jen půl roku služby. Jeho nástupce již vzniká na břehu pod ním