Dětské dny se po třech letech rozjedou naplno a bez omezení. První startují už v květnu na zámcích Jimlín a Krásný Dvůr

Lounsko, Podbořansko – Po tříleté přestávce, způsobené hlavně pandemií Covid-19, se děti letos mohou opět těšit na tradiční jarní a letní dětské dny plné atrakcí a zábavy. Letos poprvé od roku 2019 neplatí žádná omezení, a tak se sezona v příštích dnech rozjede naplno. Mezinárodní den dětí je 1. června, ale první pořadatelé organizují své dny dětí už příští víkend – v sobotu 28. května.

Nový Hrad: kejklíři, kouzelníci, záhady

Velký a oblíbený Den dětí proběhne například na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun. „Program pro děti a celé rodiny na nádvoří zámku bude připraven od 10 do 17 hodin. Součástí jsou soutěže, divadlo, kejklíři, kouzelník, fakír a mnoho další zábavy,“ uvedl Josef Kabát, ředitel zámku Nový Hrad. V prostorách zámku od dubna probíhá i atraktivní výstava Největší záhady světa a i během dětského dne bude přístupná pro návštěvníky.

Krásný Dvůr: den dětí a koní

Zajímavou zábavu mohou prožít děti ve stejný den také na zámku v Krásném Dvoře u Podbořan. Sobota bude věnována dětem a koním, pořadatelé dali setkání název Májový den se zámeckými koňmi. „Děti se mohou těšit na soutěže, procházky s koňmi, možnost jízdy v sedle, prohlídky stájí i jízdárny, kromě koní mohou u nás vidět i ovce s jehňátky. K seznámení budou připraveni čtyři zámečtí koníci, přijďte prožít netradiční den dětí a koní v prostředí zámku Krásný Dvůr,“ pozvala malé i velké návštěvníky Zdeňka Lněníčková z týmu pořadatelů.

Další „dětské dny“ prakticky ve všech městech a obcích nejen v okrese Louny se naplno rozjedou v červnu.

(na snímku nahoře: koně a děti v areálu zámku Krásný Dvůr. Foto: Státní zámek Krásný Dvůr)

ČTĚTE TAKÉ: Socha z Velikonočního ostrova, křišťálová lebka. Zajímavá výstava na Novém Hradě nabídne světové záhady

ČTĚTE TAKÉ: Létání a úžasná rodičovská péče. V Lounech začala výstava o ptácích a jejich hnízdech

ČTĚTE TAKÉ: Nedělní Den matek: na zámku ve Valči ho oslavilo i 80 maminek a dětí z Ukrajiny