Šest set lidí hlasovalo v anketě. Určili, že město nechá postavit lanové centrum a lezeckou stěnu

Louny – Lidé v Lounech, zejména mladá generace, se budou věnovat sportovnímu lezení a také i lezení na lanech ostošest. V lokalitě Pod Chlumem pro ně letos vznikne nové lanové centrum a kromě něj i nová lezecká stěna. Investice města za tato dvě zařízení bude činit více než jeden milion korun.  Vybudování obou nových zábavných a sportovních prvků si přitom vybrali sami obyvatelé města v nedávné veřejné anketě, kterou na začátku roku vyhlásila lounská radnice.

Hlasovalo se od 19. ledna do 29. února

Anketa probíhala prostřednictvím portálu a aplikace Munipolis, která pomáhá k rozvoji měst a jejich komunit v celé ČR. Lounská radnice ji vyhlásila letos 19. ledna a lidé mohli hlasovat až do 29. února. Hlasovat se dalo i přes odkaz na webu naší redakce Louny–Žatec–Podbořany–Zblízka, s níž město při startu nové ankety spolupracovalo. „Lidé měli možnost vybírat si z osmi nabídnutých projektů. Do ankety se nakonec zapojilo celkem 609 respondentů. Z nich 244 hlasovalo pro lanové centrum a 220 pro lezeckou stěnu – to byly dva záměry, které získaly největší počet hlasů,“ shrnul Marcel Mihalik, mluvčí radnice v Lounech.

Každý účastník mohl hlasovat jen jednou

Každý účastník mohl hlasovat pouze jednou, registrace probíhala prostřednictvím telefonních čísel a mailových adres. Všichni hlasující se zároveň připojili ke komunitě a systému Munipolis, díky němuž jim teď budou přicházet mailem další pravidelné informace o různém aktuálním dění ve městě a okolí.

Areál Pod Chlumem se rozvíjí již od roku 2022, teď bude mít další prvky ke sportování

Hlasování v Lounech mělo podtitul Rozhodujeme s vámi. Město do něj nabídlo lidem osm možných projektů k vybudování a ve svém rozpočtu vyčlenilo na pokrytí nákladů finanční částku 1,2 milionu korun. Vybrané lanové centrum i lezecká stěna se začnou stavět již v letošním roce. Vzniknou v lokalitě Pod Chlumem, kde se již od roku 2022 postupně rozvíjí areál pro odpočinek a volnočasové aktivity. V současnosti je tam tábořiště, ohniště, hřiště na míčové hry, menší golfová plocha, připravuje se i stavba prvků také pro terénní cyklistiku. A lidé si teď určili, že chtějí i „pořádné lezení“ na lanech i na stěně.

ČTĚTE TAKÉ: Rozhodujeme s vámi. Lidé mohou sami vybrat projekt, do nějž se letos pustí lounská radnice

(na snímcích: lokalita Pod Chlumem nedlouho po otvírání první části volnočasového areálu v roce 2022. Dole je logo ankety Rozhodujeme s vámi, kterou město Louny letos připravilo pro obyvatele a ti určili, že by chtěli lezeckou stěnu a lanové centrum. Foto Město Louny)