Sportovní areál v Žiželicích jede naplno: vodní hry, ping pong, teď se chystá rozlučka dětí s prázdninami

Žiželice – Sportovní areál v Žiželicích „jede naplno“ celé léto a poskytuje zábavu a odpočinek malým i velkým návštěvníkům. Zároveň probíhá i jeho průběžné zvelebování, tento týden například šikovný pomocník z Hořetic krásně opravil pingpongový stůl.

Každý si může přijít zahrát

„Vyspravil všechny trhliny, vyhladil oděrky i nerovnosti. Stůl je nově natřený krásnou zelenou a bílou barvou a kdokoli z obce, kdo má rád tenhle sport, si na něj může přijít zapinkat. Děkujeme panu Pavlovi za skvěle odvedenou práci. V příštích dnech se chystáme nechat udělat podobnou opravu také u stolu ve Stroupči,“ uvedla místostarostka Žiželic Lenka Urbánková.

Při Vodních hrách soutěžilo patnáct dvojic

Ke sportovnímu areálu patří travnaté fotbalové hřiště, menší sportovní plocha s mantinely, která se v létě používá k míčovým sportům, cvičení či soutěžím pro děti a v zimě po vyrobení ledu jako kluziště. Dále jsou v místě i menší prvky typu pingpongový stůl nebo houpačky pro děti. Hned vedle je další atraktivní součást – letní koupaliště. A právě v něm si děti i dospělí užili spoustu zábavy minulý víkend: proběhly tam oblíbené Vodní hry. „Zúčastnilo se patnáct dvojic, soutěžily ve složení jeden dospělý a jedno dítě, jezdilo se na lehátku, střílelo z vodní pistole, sbíraly se míčky, všichni si užili pěkné zábavné sportovní odpoledne,“ popsala starostka Žiželic Helena Makuková.

Sobota bude patřit dětem a rozlučce s prázdninami

A zábava ve sportovním areálu v Žiželicích rozhodně nekončí. Následující sobotu, 28. srpna, se tam děti mohou těšit na soutěžní odpoledne a pohádkovou stezku. Setkání pořádají obecní úřad a dobrovolní hasiči. Začíná se v 15 hodin, program má podtitul Rozloučení s prázdninami.

ČTĚTE TAKÉ: V Žiželicích připravují čištění a opravu požární nádrže poblíž koupaliště, cena bude kolem půl milionu

ČTĚTE TAKÉ: Léto nebo zima? Obojí je prima! Jubilantka ze Žiželic plete ponožky a píše vtipné básničky

ČTĚTE TAKÉ: Urostlý vodník s fajfkou hlídá řeku v Postoloprtech

(na snímcích: Vodní hry a čerstvě opravený pingpongový stůl – některé letošní srpnové aktivity na sportovišti v Žiželicích. Foto Petr Marek /2/ a Helena Makuková /1/.)