Chlazení je vypnuté. Zimní stadion definitivně ukončil nepříliš povedenou sezonu

Louny – Na Zimním stadionu v Lounech na začátku března definitivně ukončili současnou nepříliš povedenou sezonu. Chlazení bylo vypnuto, ledová plocha se v ročníku 2020/2021 už dělat nebude. Zájemci o hokej a bruslení se znovu dočkají až nejdříve v září.

Z pohotovostního režimu do úplného vypnutí

Konec potvrdil Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů. „Po dohodě se sportovním klubem HC Slovan Louny jsme definitivně ukončili jarní část sezony. Ve strojovně jsme odstavili systém chlazení, převedli jsme ho z provozního pohotovostního režimu až do úplného vypnutí,“ uvedl Radek Příhoda.

Lidé mohli bruslit nebo trénovat hokej jen šest týdnů

Oblíbený zimní stadion, jediný v okrese Louny, byl v uplynulé sezóně v provozu jen přibližně šest týdnů – čtyři v září, jeden v říjnu a jeden v prosinci. Ve zbylé době musel být uzavřen, což nařizovala vládní pravidla, přijatá kvůli snaze zastavit šíření viru Covid-19. Všechna krytá vnitřní sportoviště včetně zimních stadionů, ale třeba i posiloven, sportovních hal či plaveckých bazénů, musí být povinně uzavřená i v současnosti. Nynější uzavírka trvá nepřetržitě už tři měsíce; předchozí podzimní trvala dva měsíce a jen v prosinci přišlo krátké, asi týdenní „uvolnění“.

Normální sezona trvá od září do dubna

Klub HC Slovan Louny už loni na podzim rozhodl, že sportovci nemusí za čtvrté čtvrtletí platit členské příspěvky, když stejně nemohou led a stadion využívat. Podobné to asi bude i za letošní (minimálně) první čtvrtletí. Běžná sezóna v „normálních“ letech, kdy do dění nezasahuje žádná epidemie, na stadionu v Lounech trvá od září do dubna. Ledová plocha se začíná vyrábět obvykle už na konci srpna a rozpouští se na konci dubna. Zimní stadion v Lounech slouží sportovcům a veřejnosti už od roku 1965. O dvacet let později byl zastřešen a stalo se z něj kryté sportoviště.

(snímek nahoře: vypínání chlazení ve strojovně zimního stadionu, foto Lounská správa sportovních areálů)

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Zbrusu nová plavecká hala měsíc po otevření musela zase zavřít. Koronavirus je silný protivník

ČTĚTE TAKÉ: Bazén byl zavřený dvě třetiny roku. Návštěvníků přišlo jen 18 tisíc místo obvyklých padesáti