Zbrusu nová plavecká hala měsíc po otevření musela zase zavřít. Koronavirus je silný protivník

Louny, Postoloprty, Žatec – Ani ne měsíc po otevření zbrusu nové plavecké haly v Lounech za skoro čtvrt miliardy korun už musel tento sportovní areál své brány zase uzavřít. Příčinou není problém v hale samotné, ale zasáhla „vyšší moc“ – výrazné zhoršení situace kolem koronavirové epidemie v ČR. Vláda nařídila uzavřít bazény, posilovny a další sportoviště.

Všechny bazény v ČR jsou uzavřené už od 9. října. „Bazén musel přerušit všechny své aktivity. Kromě uzavření pro veřejnost jsou pozastavené i kurzy plavecké školy, plavecká soustředění a plavecký výcvik pro děti ze základních škol. Začátek opravdu moc jednoduchý nemáme,“ uvedla ředitelka Lounské správy plaveckých areálů Andrea Kuďousková.

Uzavírku využijí na vylepšení v areálu

Vládní opatření platí zatím na nejbližší dva týdny, bazény jsou tedy „povinně uzavřené“ až do 25. října. Není vyloučeno, že tato doba se ještě může prodloužit, záležet bude především na vývoji dalšího průběhu epidemie a počtů nakažených lidí. „Mrzí nás to, ale nedá se nic dělat. Pokusíme se alespoň využít čas pro technické práce v areálu, dodělání a vylepšení některých detailů v jednotlivých provozech plavecké haly,“ upřesnila Andrea Kuďousková.

Plavecká hala v Lounech po dvou letech výstavby byla slavnostně otevřena pro veřejnost letos 11. září. Stavba stála téměř 220 milionů korun. O bazénu, atmosféře v něm i prvních dojmech návštěvníků (viz snímek nahoře) po týdnu provozu jsme podrobněji psali ZDE.

V Postoloprtech prodloužili platnost permanentek

Kvůli aktuálnímu nařízení vlády byly uzavřeny také bazény v sousedních Postoloprtech a Žatci. „Doufejme, že toto opatření bude trvat jen čtrnáct dní. V našem bazénu někteří stálí návštěvníci používají čipové karty – permanentky s předplacenou dobou vstupu na jeden rok. Všem těmto klientům jsme už v systému automaticky nastavili prodloužení platnosti o dobu nynější nucené uzavírky,“ uvedla Iveta Petřivalská, jednatelka společnosti Služby města Postoloprty.