Po vrcholu přišel pád. Do kin přichází nový film o Gabriele Soukalové, zájemci ho mohou vidět v Lounech i Žatci

Louny, Žatec, ČR – Gabriela Soukalová měla před pár lety svatbu se svým prvním manželem v prostorách tajemného chrámu v Panenském Týnci a nyní se do okresu Louny vrátí jako důležitá postava „na stříbrném plátně“. Tento týden proběhne premiéra celovečerního dokumentu o této špičkové sportovkyni a později oblíbené televizní moderátorce. Film natočil uznávaný režisér Petr Větrovský, který před dvěma roky vytvořil podobné dílo, u diváků velmi úspěšné, také například o fotbalistovi Janu Kollerovi. Film s názvem Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí bude mít celostátní premiéru 7. března a o jen o pár dní později ho budou moci vidět i zájemci v Lounech nebo v Žatci.

V Žatci v neděli, v Lounech v pondělí

V Žatci mohou lidé snímek vidět v budově městského divadla, kde je v provozu digitální kino, a to v neděli 10. března od 17.30 hodin. Vstupenky se dají koupit přes internet, jedna stojí 140 korun. V Lounech promítne snímek o slavné lyžařce Kino Svět následující den, v pondělí 11. března. Přestavení začíná rovněž v 17.30 hodin, vstupenka stojí 160 Kč.

Díky Gábině obrovsky vzrostla popularita biatlonu v ČR

Gabriela se narodila ve dnech těsně před sametovou revolucí, na počátku listopadu 1989 v Jablonci nad Nisou. Naši zemi (tehdy to bylo Československo) reprezentovala v lyžování už její maminka, jméno měla stejné – rovněž Gabriela Soukalová. V roce 1984 získala stříbrnou medaili na zimní olympiádě v Sarajevu jako členka štafety v běhu na lyžích. Gabriela mladší k běžeckému lyžování potom následně přidala ještě střelbu a v novém tisíciletí excelovala v biatlonu. I ona má několik medailí z olympiády a vyhrála také Světový pohár. „Díky jejím úspěchům obrovsky vzrostla popularita tohoto sportu mezi diváky a fanoušky v České republice a na této oblibě, která přetrvává do dneška, má právě ona největší zásluhu,“ připomínají tvůrci filmu.

Největší úspěchy slavila kolem roku 2015

Největší úspěchy slavila Gabriela Soukalová v době kolem roku 2015, později však postupně přišly různé zdravotní a osobní problémy a fenomenální biatlonistka nakonec v roce 2019 oznámila ukončení sportovní kariéry. Nový film se nevyhýbá ani problémovým situacím, podle tvůrců je velmi upřímný a otevřený. „Z vrcholu sportovního i společenského postavení se Gabriela během pár let ocitla na samém dně. Filmový dokument se zabývá jejími úspěchy, ale i koncem kariéry a složitostmi v osobním životě, kdy se lyžařka a rozpad jejího manželství staly předmětem veřejného zájmu,“ popisují tvůrci.

Ve filmech se krátce objevila i dříve

Gabriela se přitom ve filmech či na obrazovkách „mihla“ už dříve, dokonce i ve hraných snímcích, což je určitá zajímavost. V roce 2019 to bylo ve filmu Teroristka, kde hráli hlavní role Iva Janžurová a Martin Hofmann. Menší roli měla i v seriálu Sestřičky – modrý kód. Režisér dokumentu Petr Větrovský se sportovním osobnostem věnuje velmi rád, v minulých letech natočil úspěšné filmy o fotbalistech Janu Kollerovi, Martinu Škrtelovi nebo také zápasníkovi Attilovi Véghovi.

(na snímku nahoře: usměvavá Gabriela Soukalová ještě v dobách svého závodění. Foto Český olympijský tým)

ČTĚTE TAKÉ: Velká sláva na Statku Oblík: sympatická Petra Kvitová tam měla svatbu