Zábava v Postoloprtech: Radim Uzel, Jan Kačer a o víkendu Festival smíchu s Klouzáky

Postoloprty – Gynekolog a bavič Radim Uzel, divadelní a filmový herec a režisér Jan Kačer a publicista a moderátor Ivo Šmoldas, to jsou tři známé osobnosti ze zábavného a uměleckého prostředí, které v nejbližší době mají přijet pobesedovat s lidmi v divadle v Postoloprtech. Radim Uzel vystoupí v divadle právě dnes (16.11.), Jan Kačer by tak měl učinit zřejmě v prosinci a pořad s Ivo Šmoldasem se plánuje na únor.

U dvou vystoupení jde o náhradní termíny

Informoval o tom Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprty. Zajímavostí je, že u vystoupení Radima Uzla i Jana Kačera, kterým je oběma už přes 80 let, jde o náhradní termíny, oba pořady byly v minulosti odloženy, u Jana Kačera to bylo dokonce už několikrát. „Na odkladech v jeho případě se podepsala omezení kultury v době covidové situace, později také zdravotní problémy umělce a událost v jeho rodině. Teď domlouváme další náhradní termín na prosinec, mělo by zřejmě jít o 10. prosince,“ uvedl Pavel Panenka.

Radim Uzel začne vyprávět své historky dnes od 19 hodin

Doktor Uzel, známý humorista a populární propagátor témat z oblasti sexuality, měl původně vystoupit v Postoloprtech na začátku října. Potom byla beseda přesunuta na 16. listopad. „V tomto případě byla důvodem k odložení chřipka,“ upřesnil Pavel Panenka. Zábavný pořad s Radimem Uzlem začne dnes v 19 hodin, hudební stránku zajistí písničkář Pepa Štross se svým synem Matějem.

Návštěvnost se zhoršila, lidé si zvykli být víc doma

Jaká je vlastně návštěvnost kulturních akcí v době přibližně od června, kdy je vláda znovu povolila? Je zájem lidí větší, menší nebo stejný ve srovnání s běžnou situací v „době předcovidové“? „Z mého pohledu je to jednoznačně horší. Je vidět, že během dlouhé pauzy si lidé zvykli být víc doma. Návštěvnost klesla zhruba na polovinu – a to mám na mysli jen akce, které jsme pořádali přes léto venku. Jak to bude s akcemi uvnitř, především v divadle, to ještě uvidíme a budeme to teprve vyhodnocovat,“ uvedl na dotaz naší redakce Pavel Panenka.

Dobrá výjimka přesto existuje – je to nadcházející Festival smíchu. Tam je zájem velký

Přesto podle něj existuje jedna výjimka, u které je už teď vidět zájem vysoký. „Je to Festival smíchu, který chystáme na víkend 19. – 21. listopadu. Je to oblíbená třídenní akce, setkání amatérských divadel a přehlídka komediálních žánrů. Vystupují na ní i domácí ochotníci ze souboru Klouzák a ti mají u nás velkou popularitu, takže v tomto případě je zájem velký, což jsme samozřejmě velmi rádi,“ říká ředitel. Festival letos proběhne již v sedmém ročníku.

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Z divadla do supermarketu. Lidé z kulturní branže si přivydělávají na brigádách. Chodím třikrát týdně na odpolední, říká Karel Fiala ze Žatce

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: 700 let od první písemné zmínky se letos už slavit nebude. Epidemie změnila plány

ČTĚTE TAKÉ: Zámek je náš! Stovky lidí využily pozvání města a přišly si prohlédnout památku v Postoloprtech

(na snímcích: Radim Uzel s Pepou Štrossem, kteří vystoupí v divadle dnes, a dole pozvánka s programem víkendového Festivalu smíchu. Foto: KZMP Postoloprty)