V oblouku na konci Hájkovy ulice město zřejmě zavede jednosměrný provoz

Žatec – Oblouk na konci Hájkovy ulice v Žatci, přibližně v místech u Rákosníčkova hřiště a paneláků v ulici Třebízského pod městskými hradbami, který „po otočce“ ústí do souběžné ulice Boženy Němcové, se pravděpodobně změní v místo s jednosměrným provozem. Podle plánů radnice bude nově možné jezdit pouze ve směru z ulice Boženy Němcové. V opačném směru, tedy od konce Hájkovy ulice u uvedeného dětského „Rákosníčkova“ hřiště, bude průjezd zakázán.

Do konce listopadu se k záměru mohou vyjádřit obyvatelé

Změnu navrhla na konci října dopravní komise města. Rada města ji posléze tento týden předběžně schválila. Město tím odsouhlasilo záměr na zřízení jednosměrky. Změna ale ještě nemusí být úplně definitivní. Ještě se k ní mohou vyjádřit sami obyvatelé, kterým město nyní dává prostor na jejich připomínky. Pokud by se vyskytlo velmi mnoho názorů proti, radnice by mohla záměr ještě přehodnotit. „Lidé mohou posílat své názory, náměty a připomínky k tomuto tématu až do konce listopadu, a to buď na podatelnu radnice, nebo přímo na její odbor dopravy,“ informoval Tomáš Kassal, mediální pracovník města Žatce. Město připomínky lidí vyhodnotí a potom definitivně rozhodne. Pokud by záměr zavést jednosměrný provoz zůstal v platnosti, změna by začala platit v průběhu příštího roku po vytvoření nového dopravního značení.

Jedním z hlavních cílů je zvýšit počet míst k parkování

S návrhem na zavedení jednosměrného provozu v této lokalitě jako první přišel zastupitel města Karel Krčmárik. Ten s ním nejprve vystoupil na schůzi zastupitelstva a o pár týdnů později ho i osobně vysvětloval členům dopravní komise na jejich říjnovém jednání. Pro změnu potom hlasovalo všech šest členů dopravní komise. V polovině listopadu schválila tento předběžný záměr i rada města. Důvodem je zklidnění dopravy v lokalitě a také snaha o zvýšení počtu parkovacích míst. „Po zavedení jednosměrného provozu bude možné parkovat po obou stranách vozovky, a tím přibude řada míst pro parkování,“ vysvětluje zápis z jednání dopravní komise. Nová parkovací místa oproti současnosti mají přibýt také například ve Vrchlického ulici na opačném konci města, kde se v budoucnu plánuje stavba parkoviště u dvou bytových domů na místě, kde je v současnosti pole.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Lidé na levém břehu řeky si oddechli. Po více než půlroce mohou auta v Žatci znovu jezdit přes železný most

ČTĚTE TAKÉ: Cyklostezka a výletní cesta na okraji Žatce u libočanského jezu jsou uzavřené. Začala příprava k výměně železničního mostu za 155 milionů

ČTĚTE TAKÉ: Dočasná kruhová křižovatka s betonovými bloky v Žatci: nehody už nejsou, provoz v současné podobě zůstane zachován nejméně tři roky

ČTĚTE TAKÉ: Šikovná Pavla založila petici a přispěla ke stavbě kruháku v Žatci. A pak – odstěhovala se do Zlína