Albert v Lounech se na pár dní zavírá, autobusové nádraží jen na sobotu. Začíná oprava asfaltu

Louny – V Lounech se na několik dní zavírá supermarket Albert v blízkosti autobusového nádraží. V sobotu (30. 4.) také bude kompletně uzavřená celá plocha autobusového nádraží, všechny autobusové spoje budou ten den zastavovat nebo vyjíždět jen z náhradní zastávky v ulici Osvoboditelů. Ta ale naštěstí není příliš daleko, je „na dohled“ z původního místa, a tak by nemělo docházet k velkým problémům nebo případným zmatkům s informacemi u cestujících.

V pátek frézování, v sobotu pokládka

Důvodem je plánovaná rekonstrukce povrchu autobusového nádraží, která se týká i sjezdu z kruhového objezdu nad ním a také příjezdu k prodejně Albert a jejímu parkovišti. „Práce na ploše autobusového nádraží budou probíhat v pátek 29. a v sobotu 30. dubna. V pátek ještě necháme autobusy s opatrností vyjíždět z autobusového nádraží, protože ten den bude probíhat jen frézování. Na sobotu je však už připravena pokládka nového povrchu a tento den bude plocha autobusového nádraží uzavřena. Autobusy budou vyjíždět z náhradní zastávky v ulici Osvoboditelů nebo na ní také zastavovat. Tato zastávka je těsně v sousedství autobusového nádraží, lidé k ní dojdou od správní budovy jen asi sto metrů,“ vysvětlila na dotaz naší redakce Andrea Staňková ze společnosti Buscom, která je vlastníkem autobusového nádraží v Lounech i investorem uvedené opravy.

Vhodný termín pro opravy byl určen i ve spolupráci s řetězcem Albert

U zastávek na celé ploše autobusového nádraží vylepili pracovníci firmy letáky se všemi potřebnými informacemi pro cestující. „Nikdo by neměl mít problémy s orientací, nová zastávka je skutečně jen malý kousek. Dobu uzavírky jsme navíc nasměrovali na sobotu, tedy volný den, kdy jezdí jen málo autobusových spojů a málo cestujících. V sobotu bude na místě i několik našich pracovníků a budou lidem připraveni pomoci či poradit, pokud by někdo měl potíže. Vhodný termín oprav jsme několik měsíců konzultovali a vybírali společně i také s vedením řetězce Albert, tak aby uzavření v rámci možností co nejvíce vyhovovalo i jim, aby nepřicházeli o tržby například v hlavních nákupních vrcholech roku před svátky a podobně,“ uvedla jednu ze zajímavostí Andrea Staňková.

Prodejna má být uzavřena do 4. května

Podle informací od starosty Loun Pavla Jandy bude prodejna Albert uzavřena až do 4. května. Město bude podle něj spolupracovat při opravě asfaltového povrchu právě na komunikaci vedoucí k prodejně. „V koordinaci s městem bude probíhat oprava asfaltu na příjezdu k parkovišti prodejny, a to v pátek a v sobotu,“ upřesnil Pavel Janda. V dalších dnech bude následovat oprava povrchu na parkovišti.

(ilustrační foto nahoře: autobusové nádraží v Lounech. Foto Mapy.cz – Jan Šťastný)

ČTĚTE TAKÉ: Dům kultury ROH už je pryč. Z objektu v Lounech se brzy stane nákupní centrum

ČTĚTE TAKÉ: Město se zajímá o opuštěné obchodní centrum na sídlišti Louny – západ. Zvažuje i možnost objekt koupit

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech našlo azyl zatím kolem 400 lidí z Ukrajiny. Město zvažuje stavbu ubytovacích domků u sportovní haly