V Postoloprtech jsou připraveny jubilejní 20. slavnosti. Nabídnou program na dvou pódiích i mnoho nových zábavných prvků

Postoloprty – První z letních městských slavností v okrese Louny v letošním roce jsou tady – odehrají se tento víkend v Postoloprtech. Centrem dění bude kromě náměstí především zámecká zahrada s kulturním programem na dvou pódiích. Postoloprtské slavnosti letos mají malé jubileum – proběhne jejich již dvacátý ročník.

ZUŠ slaví 30 let a aktivně se zapojí do programu

Další svá jubilea ve městě má i několik jeho dalších spolků a institucí, například ZUŠ slaví třicet let, hasiči 155 let a fotbalový klub 100 let od vzniku. Všechny tyto „kulatiny“ se budou během slavností připomínat, velkou měrou se do programu zapojí především ZUŠ. „ZUŠ Postoloprty oslavila 30 let a na slavnostech se bude prezentovat pestrým programem s vystoupeními všech svých oborů – hudebního, tanečního, literárně-dramatického i výtvarného,“ uvedl na dotaz naší redakce Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprty.

Průvod přes město letos nebude

Program slavností začíná v sobotu (10.6.) ve 13 hodin a končit bude kolem půlnoci. Oproti jiným ročníkům tentokrát není v plánu veselý průvod městem před zahájením slavností, ale startuje se rovnou na pódiích v zámecké zahradě. „Základ průvodu většinou stejně vždy tvořily děti z naší ZUŠ, ale ty budou vystupovat hned v úvodu programu, a tak by do průvodu nemohly,“ vysvětlil Pavel Panenka.

Ready Kirken i Leona Machálková

V kulturním programu na hlavním pódiu vystoupí například kapely Ready Kirken, Cruel Jokers, Definitivní Ententýk, dále také Felix Slováček junior s cimbálovou muzikou Milana Broučka, což je zajímavá kombinace a budou společně hrát známé hity z filmů, od Karla Gotta nebo také od rockových legend Queen či Metallica. Večer své fanoušky potěší i známá zpěvačka Leona Machálková. V pozdějším večeru je připraven také ohňostroj.

Kouzelník, pohádky i papoušci

Druhé pódium bude věnováno přes den především programu pro děti, večer v 19 hodin potom na něm vystoupí rocková kapela Beruška. Děti se mohou těšit na pohádky, kouzelníka, papouščí show, žongléry a další zábavné pořady. Stejně i tak i na zmiňované vystoupení svých kamarádů ze ZUŠ.

Zábava bude i u pouťových povyražení

Určitou novinkou budou i nové zábavné prvky v areálu doprovodných pouťových atrakcí. „Například to budou vodní atrakce jako zorbing, speciální autíčka a skluzavky. Budeme mít i skateboardový simulátor, trochu něco jakoby na způsob rodea, nebo obří fotbalový terč. To by mohlo potěšit jak děti, tak i třeba tatínky,“ popsal další zajímavosti Pavel Panenka.

(ilustrační foto nahoře: slavnosti v Postoloprtech v roce 2016. Foto Libor Želinský)