Léto je zatím spíš chladnější. Na koupalištích je lidí méně, ale plavecká hala v Lounech má velkou návštěvnost

Louny – Letošní léto zatím nenabídlo příliš mnoho teplých a slunečných dnů, více jich až dosud bylo těch chladnějších a deštivých. To se podepsalo i na nižší návštěvnosti městského koupaliště v Lounech. Naopak odlišná je situace v kryté plavecké hale a Lounská správa plaveckých areálů (LSPA) udělala dobře, že ji nechala otevřenou i přes prázdniny. Jenom za červenec novou moderní plaveckou halu totiž navštívilo více než sedm tisíc lidí.

Průměr na koupališti je asi padesát lidí denně

Na dotaz naší redakce to uvedla Andrea Kuďousková, ředitelka LSPA. „Počasí v letošní sezoně zatím není úplně ideální pro pobyt na venkovních koupalištích, dny jsou spíš chladnější a bez slunce, a tím pádem ani návštěvnost na městském koupališti není taková, jakou bychom si přáli. Nejvyšší denní návštěvnost jsme od otevření koupaliště zatím měli kolem 370 lidí. To bylo ale jednorázové číslo při jednom vydařeném horkém dnu. Jinak chodí v průměru jen kolem padesáti lidí za den. Někdy, když je hodně chladno, pak přijdou opravdu jen skalní plavci v počtu do deseti lidí,“ upřesnila Andrea Kuďousková.

Opravený bazén na koupališti je v provozu od konce července

Koupaliště je otevřené od poloviny června. V průběhu sezony byl prvních několik týdnů mimo provoz ještě jeden z bazénů, který museli opravit odborníci kvůli předchozímu poškození dna. Tento bazén už je nyní znovu napuštěn a lidé ho mohou využívat. „V provozu je od 25. července,“ vysvětlila ředitelka. Dalším faktorem, který může vést k trochu nižšímu zájmu lidí o návštěvu koupaliště, může kromě počasí být také situace kolem koronaviru a s ní související bezpečnostní opatření a nutné procedury, které musí lidé před vstupem absolvovat, zejména předkládání nařízených dokumentů, uvedla ředitelka.

Do plavecké haly přišlo jen za červenec sedm tisíc lidí

V Lounech se ukázalo jako správné rozhodnutí, že souběžně s městským koupalištěm nechali přes léto v provozu i novou, loni vybudovanou plaveckou halu, a nevyhlásili v ní na prázdniny žádnou „letní technologickou přestávku“. Zájem lidí o návštěvu bazénu je totiž obrovský, jen v červenci do něj zavítalo více než sedm tisíc návštěvníků. „Návštěvnost v plavecké hale je nad očekávání velmi dobrá. I to je asi zčásti způsobené chladnějším počasí venku, kvůli němuž se mnozí lidé k plavání rádi přesunou do vnitřních teplejších prostor. Návštěvnost také stoupá i díky zájmu různých příměstských táborů, dětských domovů a dalších organizací. Všem se snažíme vyjít vstříc,“ vysvětlila Andrea Kuďousková. V bazénu kromě běžného provozu probíhaly i prázdninové kurzy miminek, cvičení seniorů, plavecké tábory pro děti. Na tuto sobotu (7. 8.) je v lounském bazénu připraven kurz plavání mořských panen. Na koupališti u řeky zase 17. 8. proběhne akce s názvem Léto s házenou, a to ve spolupráci s krajským svazem házené v Ústeckém kraji.

(na snímku nahoře: děti a maminky v malém kojeneckém bazénu v Lounech při kurzu plavání miminek a batolat letos v červenci. Foto Lounská správa plaveckých areálů)

ČTĚTE TAKÉ: Plavecká hala po dlouhé nucené pauze obnovila provoz. Za prvních šest dní přišlo více než 600 návštěvníků

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: První návštěvníci ve zbrusu nové plavecké hale. Jak se jim líbí?