Výšlap na Podbořansku: Petrohrad, Blatno, buřty a zpět. Hodně důležité bude teplé oblečení

Podbořansko – Koho ještě neodradila zatím vcelku setrvalá zima, vítr a déšť, které nám už skoro měsíc servíruje letošní „jaro“, ten se může zapojit do zítřejšího pochodu (15. 4.) pěknou krajinou Podbořanska. Setkání s názvem Povelikonoční výšlap pořádá spolek VEEV sídlící v Černčicích u Petrohradu. Startovat se bude u dětského hřiště na návsi v Petrohradě a na stejném místě po okruhu s pěším výletem pochod také skončí.

Kdo by se necítil na zpáteční cestu, může se vrátit autobusem

„Trasa povede z Petrohradu do Stebna a Blatna. Celkově je dlouhá i se zpáteční cestou přibližně 18-20 kilometrů, ale pokud by někdo, například starší účastníci nebo rodiny s hodně malými dětmi už toho měli v Blatně dost a cestu zpět se necítili, pro ty bude i možnost vrátit se autobusem,“ vysvětlila Eva Učíková, předsedkyně spolku VEEV.

Startuje se v sobotu po 10. hodině

Start je v sobotu 15. 4. dopoledne, registrace účastníků proběhne na petrohradské návsi od 9.30 do 10 hodin. Děti budou po cestě plnit různé zábavné úkoly, všichni účastníci na konci dostanou pamětní listy. V Blatně bude součástí výletu i posezení u ohně s opečením buřtů.

Spolek VEEV pracuje pro lidi v regionu už osm let

Občanský spolek VEEV vznikl v roce 2015. Název je složený z křestních jmen dvou hlavních zakladatelek – Veronika a Eva, které jsou zároveň sestřenice. Spolek se věnuje pořádání kulturních, sportovních a společenských aktivit zejména na Podbořansku v okolí Petrohradu, dále také péči o děti, nabídkám zajímavých aktivit pro rodiny. Pro děti pořádá řadu zájmových kroužků nebo také letní příměstské tábory. Letos v březnu například také jeho členové a příznivci čistili přírodní lokalitu, tzv. Včelí stezku, při tradičním jarním úklidu. Stezka je v „domovských“ Černčicích.

ČTĚTE TAKÉ: Ve Vroutku vzniká nové centrum Vilém. Bude nabízet zajímavé aktivity pro děti i dospělé

(na snímku nahoře: děti v Petrohradě při jednom z minulých pochodů se spolkem VEEV. Foto: archiv spolku)