Investice v Postoloprtech: letos začne přeměna hlavního náměstí i oprava problémového mostu směrem na Březno

Postoloprty – Začátek dlouho plánované přestavby a přeměny hlavního náměstí, nová fasáda na budově divadla, oprava silničního mostu ve směru na Březno, kde už řadu měsíců kvůli poškozené statice se jezdí kyvadlově a dopravu řídí semafor – to jsou jen namátkou vybrané některé významné investice a opravy, do kterých se letos pustí město Postoloprty jako investor. Celkem město za všechny letošní plánované investiční akce stavebního charakteru zaplatí sumu kolem 115 milionů korun.

Loni byla investovaná částka skoro stejná

Celý investiční rozpočet s uvedenou částkou a seznamem plánovaných akcí schválili zastupitelé města už v závěru loňského roku. „Naše město má nejvyšší investiční rozpočet v celém okrese Louny, stejné to bylo už také i v minulém roce,“ uvedl starosta Postoloprt Zdeněk Pištora. Loni byl investiční rozpočet pro rok 2022 skoro stejný – tehdy to bylo 114,5 milionu korun. Opravena byla například Smetanova ulice, parkoviště na sídlišti v ulicích u Jiráskova náměstí, domy s pečovatelskou službou na náměstí, památky, hřbitovní zeď, vodní nádrž ve spádových Mradicích, chodníky v Malnicích a mnoho dalších prvků a objektů.

Po opravě z mostu konečně „zmizí“ semafory

Jaké akce se chystají na tento rok? Po zhruba osmi letech příprav by se už měly rozjet práce na přestavbě Mírového náměstí, z nějž se pak postupně stane obměněné, moderní, a dokonce i nově pojmenované náměstí Oldřicha a Boženy. Práce začnou zřejmě na podzim, investice jen letos má být kolem 30 milionů korun, v dalších letech budou práce pokračovat. Letos by mělo dojít i na nutnou rekonstrukci silničního mostu na trase směrem na Březno. Předpokládaný odhad nákladů je 10 milionů korun. Teprve po opravě mostního tělesa budou moci semafory z cesty zase „zmizet“ a po silnici se opět začne jezdit plynule.

Divadlo, zdravotní středisko, sítě pro parcely…

Dalším zajímavým schváleným plánem je nová fasáda na budově divadla J. K. Tyla, tento projekt má stát kolem čtyř milionů korun. Město chystá také například stavební úpravy ve zdravotním středisku za pět milionů korun, dokončena bude už zmíněná rekonstrukce pečovatelských domů na náměstí s letošní investicí necelých sedm milionů a připravují se i inženýrské sítě k parcelám pro budoucí rodinné domky v lokalitě Větrná. „Zasíťování“ má stát kolem 18 milionů. Drobnějších projektů s investicí pod jeden milion je ještě mnohem více.

(ilustrační foto nahoře: Mírové náměstí v Postoloprtech. Po přestavbě by mělo dostat nový název – náměstí Oldřicha a Boženy. Foto Městský úřad Postoloprty)

ČTĚTE TAKÉ: Velké změny v Postoloprtech: nové názvy pro dvě náměstí, nový nápis u zastávky autobusů

ČTĚTE TAKÉ: V Postoloprtech se přiblížila velká přestavba náměstí. Město využije peníze z úvěru, ten může být až 200 milionů

ČTĚTE TAKÉ: V Postoloprtech vymění svítidla na stožárech a skoro 500 žárovek v ulicích. Cílem je úspora za elektřinu