Nové hřiště v Žiželicích je hotové. Děti ho dostanou jako dárek při nedělním dětském dnu

Žiželice – V Žiželicích skončila modernizace dětského hřiště s novými herními atrakcemi i lepšími bezpečnostními prvky za více než jeden milion korun. Hřiště bude slavnostně otevřeno tento týden v neděli (26.6.), děti se na něj mohou těšit i v rámci programu, který mají přichystaný od obce a hasičů na dětský den.

Obec zaplatí jen čtvrtinu celkových nákladů

Práce na obnově hřiště začaly letos v březnu. Objednané herní prvky se vyráběly už od loňského listopadu, na jaře pak začala montáž přímo v areálu hřiště. Dodavatelem byla firma Tewiko systems, celková hodnota zakázky činila zhruba 1,3 milionu korun. Obec z toho ovšem zaplatila jen asi čtvrtinu nákladů, protože na hřiště se jí podařilo získat dotaci z jednoho z programů od ministerstva pro místní rozvoj. „Naše obec z celkové částky zaplatí přibližně 342 tisíc korun včetně DPH. Na zbytek nákladů dostaneme peníze z uvedené dotace,“ uvedla starostka Žiželic Helena Makuková.

Hřiště je rozděleno na čtyři zóny, areál bude sloužit dětem i dospělým

Celé nové hřiště je rozděleno na čtyři zóny – jedna je pro nejmenší děti, druhá pro děti o něco starší a odrostlejší, třetí částí bude workoutové cvičiště určené pro dospělé a dospívající návštěvníky, kteří rádi sportují a procvičují své tělo. Čtvrtá zóna bude dokončena až v budoucnu a současný příspěvek se na ni už nevztahuje. „V ní chceme udělat klidovou odpočinkovou část k posezení hlavně pro dospělé, s ohništěm a lavičkami. Obec ji vytvoří za své prostředky,“ vysvětlila už na jaře Lenka Urbánková, místostarostka Žiželic.

Slavnostní otevření obstará i kouzelník

Hřiště pro děti i workoutové cvičiště jsou nyní už dokončena. Slavnostní otevření dětského hřiště se odehraje v neděli 26. 6. od 14 hodin. Otevření hřiště je prvním bodem zábavného programu při dětském dnu, který bude probíhat celé odpoledne. Dětský den společně pořádají obec Žiželice a SDH Žiželice a děti se kromě nového hřiště mohou těšit například na kouzelníka, soutěže, koně, nafukovací skluzavku, hasiče a závěrečné vyčvachtání v pěně. Když bude současné horké počasí pokračovat, jen o malý kousek dál je k příjemnému osvěžení připraveno také žiželické koupaliště.

ČTĚTE TAKÉ: Deset prvků na hraní pro děti, stroje na cvičení pro dospělé. V Žiželicích začala modernizace hřiště za 1,3 milionu korun

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní areál v Žiželicích jede naplno celé léto: vodní hry, ping pong, zábava

ČTĚTE TAKÉ: Příroda, stavby, podoba pro příští generace. Rád jsem pomohl s fotkami do kalendáře, říká Petr Marek ze Žiželic

(na snímcích: nové hřiště pro děti v Žiželicích při dokončování letos v květnu. Foto Petr Marek)