Koupaliště jsou narvaná, kryté bazény naopak čeká posledních pár dní provozu. Brzy začne letní odstávka

Louny, Postoloprty, Žatec – Zatímco koupaliště v aktuálních vedrech jsou narvaná návštěvníky, až je skoro i slyšet pověstné praskání ve švech, kryté bazény v okrese Louny se naopak chystají na opačný proces: útlum aktivity a přestávku po sezoně. Bazén v Postoloprtech bude pro zájemce otevřen už jen jeden poslední týden (do 26. 6.) a plavecká hala v Lounech stejně jako bazén v Žatci ukončí sezonu 30. června.

Plavecká hala v Lounech bude zavřená jen v červenci

Přes léto bude probíhat kontrola, údržba a případná oprava technologických zařízení. Nejkratší přestávku bude mít plavecká hala v Lounech. Ta bude uzavřena jenom jeden měsíc – po celý červenec. Od srpna už do ní zájemci znovu budou moci chodit plavat. „Po roce provozu musíme halu odstavit a udělat kontrolu a údržbu celého technického systému. Hala tedy bude pro návštěvníky uzavřena od 1. do 31. července. Milovníkům vody a plavání můžeme v té době nabídnout návštěvu městského koupaliště, které také provozuje naše organizace. Těšíme se na všechny návštěvníky na koupališti a od srpna znovu i v plavecké hale,“ uvedl Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů.

V Postoloprtech začne uzavírka 27. června

V Postoloprtech mohou příznivci plavání chodit do tamního bazénu ještě celý nadcházející týden, sportovní areál bude pro veřejnost otevřený až do neděle 26. června. Potom i tam začne tradiční letní uzavírka, spojená s údržbou, opravami a další nutnou přípravou na novou sezónu. „Návštěvníci stále mohou přijít, máme otevřeno ještě týden. Každý den včetně víkendu až do 20 hodin. Od pondělí 27. června bude náš bazén uzavřen a novou sezónu pak zahájíme v pondělí 12. září,“ vysvětlila Iveta Petřivalská, jednatelka společnosti Služby města Postoloprty.

V Žatci bude bazén mimo provoz celé prázdniny

Plavecký bazén v Žatci mohou lidé využít až do konce června, potom bude také uzavřen. Přestávka bude trvat celé školní prázdniny v červenci a v srpnu a po nich hned od 1. září bazén znovu obnoví provoz. Podobně jako v Lounech mohou milovníci plavání přes léto chodit sportovat i odpočívat na městské koupaliště.

(na snímku nahoře: chlapci trénují v plavecké hale v Lounech. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Venku je krásně, blíží se termíny otvírání koupališť. Některá startují už 1. června

ČTĚTE TAKÉ: Milovníci léta se dočkali. Koupaliště v Lounech otvírá jako první hned od začátku června

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: První návštěvníci ve zbrusu nové nové plavecké hale. Jak se jim líbí?