U mostu se chystá oprava potrubí, cyklostezka pod ním bude několik měsíců zavřená

Žatec – Pět let po poslední rekonstrukci se bude nyní zčásti znovu opravovat most přes Ohři poblíž hlavního nádraží v Žatci. Tehdy, na jaře 2018, byl na několik týdnů zcela uzavřen, nyní zůstane s opatrností průjezdný, avšak v místech prací na jeho částech a v přilehlých ulicích budou zábrany a určitá omezení. Kompletně uzavřená pro chodce, cyklisty a všechny další „návštěvníky“ však zůstane například nedávno vybudovaná cyklostezka v úseku asi sto metrů na pravém břehu řeky, vedoucí přímo pod tělesem mostu.

Omezení potrvá až do konce září

Vyplývá to z informací od Městského úřadu Žatec, odboru dopravně správních agend. Ten vydal na konci března veřejnou vyhlášku, v níž určuje podmínky pro chystané opravy na mostě a bezpečnost a provoz v nejbližším okolí. Na uvedený úsek cyklostezky bude například z obou stran upevněna značka zákaz vstupu chodců i zákaz vjezdu všech vozidel. Opatření mají platit od počátku dubna až do konce letošního září. Tento úsek cyklostezky, vedoucí potom od mostu podél řeky několik set metrů až přibližně k velkým silům na skladování zemědělských plodin, město nechalo „vyasfaltovat“ teprve minulý rok na začátku léta, práce tehdy stály kolem 3,6 milionu korun.

Ve dvou ulicích budou nutné výkopy

Na mostě se nyní bude opravovat vodovod a kanalizační výtlak. Práce budou postupně probíhat na obou jeho koncích i v jeho blízkém okolí. V Rooseveltově ulici a v ulici U Oharky bude nutné na některých místech udělat výkopy. „Cílem je, aby práce probíhaly tak, aby na mostě i v obou uvedených ulicích byla zachována možnost obousměrného průjezdu,“ vysvětlil Jiří Dobruský, vedoucí odboru.

(na snímku nahoře: most přes Ohři v blízkosti hlavního nádraží v Žatci. V této oblasti teď budou probíhat opravy a výkopy, cyklostezka vedoucí přímo pod mostem bude uzavřena. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Cesta podél řeky u STK v Žatci bude teď dva měsíce zavřená. Město nechá prodloužit asfaltovou cyklostezku

ČTĚTE TAKÉ: Prostor před nádražím v Žatci čeká proměna. Přesunou se tam i zastávky meziměstských autobusů

ČTĚTE TAKÉ: Krásný, modrý, moderní: nad řeku v Žatci se po roce příprav vyhoupl zbrusu nový železniční most