Bouračka s policistou při otáčení auta v koloně. Teď už je problémový most na cestě Louny – Praha volně průjezdný

Lounsko – Řidič osobního auta stál desítky minut v koloně. Pak už mu povolily nervy, došla trpělivost a začal se otáčet přes dvojitou plnou čáru do protisměru. Chtěl z fronty aut vyjet, kus se vrátit a ucpané místo objet jinou trasou. Jenže při otáčecím manévru se střetl s jezdcem na motorce – shodou okolností policistou, který spěchal pomoci kolegům při vyšetřování přestupků o pár set metrů dál.

Nervozita, nepozornost, stres

Vážně vypadající nehoda se stala letos na konci září u mostu v Kutrovicích nedaleko Slaného na hlavní silnici Chomutov – Louny – Praha. Policista ji odnesl naštěstí jen lehčím zraněním nohy a nikdo další zraněn nebyl. Základní příčinou nervozity, nepozornosti a stresu bylo problémové místo na frekventované silniční trase, kudy jezdí desítky tisíc aut denně. Silničáři opravovali most déle než půl roku, jezdilo se po něm kyvadlově a v místě vznikaly dlouhé kolony, ve kterých se čekalo i přes dvacet minut. Teď už je most znovu otevřený a dlouhé zácpy alespoň z tohoto místa konečně zmizely.

Most je opravený a průjezdný už bez překážek a čekání

„Most je průjezdný bez překážek a po celé šířce od čtvrtka 17. prosince, otevřeli jsme ho v poledne,“ potvrdil Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic ČR. Opravu vrchní části mostu zajistila firma Strabag, ŘSD za to zaplatilo 52 milionů korun. V roce 2023 se ještě bude opravovat i spodní část mostu, ale ta už nebude omezovat provoz na silnici nahoře. „Most je znovu plně k dispozici všem řidičům, v budoucnu za pár let se stane součástí levého jízdního pásu plánované dálnice D7,“ uvedla na svém profilu i firma Strabag.

Těžké kamiony jezdily přes obce v okolí

Most u Kutrovic pochází z roku 1990 a měří přibližně 700 metrů. Během půlroční opravy na něj nesměly vjíždět náklaďáky o hmotnosti nad 12 tun, takže zejména řidiči kamionů museli jezdit jinými trasami, což vedlo k problémům v několika dalších obcích v okolí. Všechny tyto potíže by se nyní už měly zmírnit. Na jiných místech regionu ovšem pokračují stavební práce na budoucí dálnici D7, momentálně například u Loun a Panenského Týnce. Práce jsou často spojeny s menšími objížďkami a omezeními. Čekání u Kutrovic bylo ale ze všech zdržení na trase do Prahy letos zdaleka nejdelší.

Na snímcích opravený most krátce před znovuotevřením pro auta (první dva záběry). Dole kolony při probíhající opravě a letecký pohled na celé místo během léta. Foto Ředitelství silnic a dálnic ČR (2) a Strabag Česko (2).

ČTĚTE TAKÉ: Most v Kutrovicích zůstává zavřený pro kamiony. Úřady prodloužily uzavírku o měsíc, problémy potrvají dál

ČTĚTE TAKÉ: Stovky kamionů, rámus a zplodiny každý den. Lidé na trase Louny – Rakovník žádají stavbu silnice vedoucí mimo obce