Most v Kutrovicích zůstává zavřený pro kamiony. Úřady prodloužily uzavírku o měsíc, problémy potrvají dál

Lounsko, Slánsko, Rakovnicko – Dopravní komplikace související s opravou hlavního tahu Chomutov – Louny – Praha v oblasti Kutrovic u Slaného potrvají dál, kamiony se budou valit po stovkách širším regionem, tedy vesnicemi Lounska, Rakovnicka i Žatecka po objízdných trasách, ještě o další měsíc déle. Teď to bude minimálně do konce listopadu. V Kutrovicích totiž bude pokračovat uzavírka mostu pro vozidla nad 12 tun, která měla původně skončit 31. října, ale tento týden ji úřady prodloužily do 30. listopadu.

Most se opravuje už od května

Most v Kutrovicích o délce přibližně 700 metrů opravují silničáři už od konce května. Nejtěžší nákladní vozy na něj nesmějí vůbec vjíždět a jejich řidiči musí hledat různé objízdné trasy po okolí. Ostatní auta, tedy osobní vozy, autobusy i lehčí náklaďáky, mohou po mostě projet, avšak v místě se jezdí kyvadlově a omezenou rychlostí, dopravu řídí semafory. To vede k dlouhým kolonám (ilustrační foto nahoře: pixabay.com), motoristé na místě často čekají v průměru 15-20 minut. Proto i mnozí z řidičů lehčích vozů se snaží lokalitě vyhnout, případně někdy i vyjet z kolony a otáčet se, když jim dojde trpělivost při čekání. Kamiony i další menší auta pak zahušťují dopravu na užších silnicích ve vesnicích v okolí.

Lidé ze sedmi obcí uspořádali petici

Obyvatelé sedmi obcí na pomezí Lounska a Rakovnicka na začátku října dokonce zorganizovali petici, v níž požadují odškodné za to, že musí žít v nadměrném hluku a znečištěném ovzduší kvůli neustálému průjezdu kamionů přes jejich sídla. Po státních orgánech žádají vybudovat novou silnici, která by kamiony odvedla dál od jejich obcí. „Přes Ročov jezdí desítky až stovky kamionů denně. Jejich počet ještě výrazně stoupl od počátku léta, kdy se opravuje Kutrovický most a těžké kamiony přejíždějí na jiné trasy,“ popsal starosta Ročova u Loun Vojtěch Václav Pour. Podrobněji jsme o situaci a o petici psali ZDE, zájemci ji mohou podepsat i přímo na Obecním úřadě Ročov.

Všechny práce na mostě mají skončit do 31. prosince

Oprava mostu v Kutrovicích začala 21. května. Konec všech prací je v původním harmonogramu stanoven na 31. prosince 2020. Uzavírka pro kamiony však měla původně skončit 31. října, a teď byla prodloužena do 30. listopadu. Opravy mostu mají stát přibližně 59 milionů korun, uvádí Obecní úřad Kutrovice na Kladensku. Na hlavním tahu Chomutov – Louny – Praha probíhají i další terénní práce související s rozšiřováním dálnice a stavbou obchvatů, v oblasti Panenského Týnce se aktuálně už několik měsíců jezdí po náhradní objízdné komunikaci, další změny se chystají u Loun a Postoloprt. Cestování do Prahy tak bude i příštích několik let stále náročné.