Tradiční turistický pochod, ale také nový Pivní maraton. V Lubenci bude v sobotu veselo

Lubenec – Nejen v Žatci se bude tuto sobotu (7.5.) oslavovat pivo a chmel při tradičním Chmelfestu, zábava spojená s pivem bude připravena totiž také v Lubenci. A to zbrusu nový Pivní maraton. Kdo pít pivo nechce nebo nemůže, ale má zájem si trošku zasportovat v přírodě, na toho čeká standardní turistický pochod, který má tradici už přes dvacet let.

Lesy, rybníky, potom buřty, lodičky a muzika

Pořadatelé připravili tradiční květnové protažení těla s názvem Pochod okolím Lubence, letos jde už o 26. ročník. Start je v sobotu 7. května v době 13.30-14.30 hodin od restaurace Včelín v Lubenci. Trasa pochodu pěknou krajinou jižně od Lubence s mnoha lesy a rybníky měří 13 kilometrů, pro nejmenší děti, seniory nebo maminky s kočárky je připravena zkrácená trasa o délce jen dva kilometry, a to už zvládnou i batolata. Cíl je jako tradičně v rybářském areálu u hlavního rybníka v Lubenci. Na břehu je potom od 16 hodin připraven zábavný program pro děti i dospělé včetně například skákacího hradu, střelby ze vzduchovky, pouštění modelů loděk na hladině rybníka, opékání buřtů a večerní taneční zábavy s živou hudbou, hrát bude kapela LP Tandem.

Pivní maratonci musí na trase vypít pět „kousků“

Zmiňovaný Pivní maraton jako doplněk proběhne letos úplně poprvé. Startuje se rovněž od restaurace Včelín ve stejném čase. Úkolem zájemců o tuto nově zavedenou soutěž je projít na trase pět určených stanovišť s různými regionálními pivovary a v každém kromě převzetí razítka za průchod vypít i jedno pivo. Účastníci si s sebou celou dobu nosí i svůj půllitr, který spolu s mapkou trasy a stanovišť „vyfasují“ na startu. Výletníci z obou sportovních a „konzumačních“ akcí se sejdou v uvedeném cíli u rybníka, zábavný program tam je společný pro všechny.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Žatecký pivovar tlumí výrobu a končí prohlídky, ale veselý Chmelfest v jeho blízkosti proběhne

ČTĚTE TAKÉ: Zámek, krásná příroda, ale žádná značka pro turisty. Nadšenci ve Valči však už chystají změnu

ČTĚTE TAKÉ: Devět zastávek na nové naučné, výletní a umělecké stezce. Tvůrci cesty na Podbořansku chystají otevření na jaro