Jedinečná akce v Podbořanech: mistři z oboru předvedou bojové sporty, lidé si mohou prohlédnout novou sportovní halu

Podbořany – Nová sportovní hala v Podbořanech, oficiálně otevřená pro veřejnost přibližně před rokem, naplno rozjela svou činnost. Střídají se v ní florbalisté, fotbalisté, školáci a mnoho dalších malých i velkých sportovců. Nyní v sobotu (1. 10.) v ní proběhne neobvyklá akce pro širokou veřejnost, zaměřená na cvičení a bojové sporty. „Zúčastnit se může každý ve věku od 7 do 99 let, každý, kdo má zájem, si může zacvičit s námi,“ vzkazují pořadatelé.

Zajímavý program na sobotní dopoledne

„Je to svým způsobem jedinečná akce, jsme rádi, že se uskuteční právě u nás, ve sportovní hale v Podbořanech. Těšíme se na všechny návštěvníky, hala bude k dispozici celé dopoledne od 9 do 12 hodin,“ uvedla Andrea Kuďousková, ředitelka společnosti Městské služby Podbořany, která se stará o chod jak sportovní haly, tak také například nedaleké kuželny.

Osm stylů bojových sportů a setkání s mistry

Setkání s názvem Bojové sporty ve Sportovní hale Podbořany pořádá Karate klub Podbořany ve spolupráci s dalšími partnery včetně například města nebo firmy Logit. Odborníci, mistři v daných sportech a stylech, ukážou návštěvníkům osm stylů bojových sportů a obranných technik, například karate, judo, aikido a další. Kdo bude mít zájem, může si se sportovci a trenéry rovnou i zacvičit.

Zájemci o případný vstup do klubu jsou vítáni

Pokud by se na setkání našli zájemci o vstup třeba do Karate klubu, například mezi dětmi, mohou se také klidně i hned na místě přihlásit. „Trénujeme dvakrát týdně, už teď máme v náboru čtrnáct nových dětí. Nábor bude ještě pokračovat do poloviny října,“ vysvětlila trenérka klubu Martina Bláhová.

Město za halu zaplatilo kolem 50 milionů korun

Nová sportovní hala v Podbořanech se začala stavět v létě 2019, stavba skončila v prosinci 2020. Město ji převzalo do užívání od ledna 2021, jenže pak muselo nové sportoviště stále zůstat ještě několik měsíců uzavřené kvůli tehdejší epidemii Covid-19 a platným bezpečnostním opatřením státních orgánů, která omezovala shromažďování lidí, aby se virus dál šířil co nejméně. Hala byla oficiálně otevřena pro veřejnost až loni v září. Město za její stavbu zaplatilo kolem 50 milionů korun. Všechny náklady dokázalo zaplatit samo, radnice se obešla bez státních dotací, když předtím s několika žádostmi neuspěla.

(ilustrační foto nahoře: nová sportovní hala v Podbořanech, krásně ozářená sluncem na začátku letošního jara. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Město převzalo zbrusu novou sportovní halu. Zatím však musí zůstat zavřená

ČTĚTE TAKÉ: Přijďte si zahrát! Kuželna v Podbořanech po řadě měsíců obnoví nabídku využití pro veřejnost

ČTĚTE TAKÉ: Nová sportovní hala v Žatci: takhle by mohla vypadat. Porota jako nejlepší určila návrh ze Španělska