Od července se rozjede přestavba dvou větších parkovišť v oblasti u Billy. Pro řidiče i chodce začnou platit omezení

Louny – Se začátkem prázdnin začnou určitá dopravní omezení v širším centru Loun, zejména půjde o pás podél ulice Osvoboditelů v oblasti u Billy a dalšího většího parkoviště ve směru k divadlu. V lokalitě se rozjede připravovaná velká rekonstrukce parkovišť, omezení se dotknou ulic Osvoboditelů, Na Valích, Vrchlického a Komenského náměstí. Potrvají od 1. července až do 21. prosince, situace v lokalitách se však bude průběžně měnit podle aktuálního postupu prací.

Zákazy zastavení, zákazy vjezdu, zavřené chodníky…

Vyplývá to z veřejné vyhlášky, kterou na konci června vydal stavební úřad Městského úřadu v Lounech. V oblasti budou platit například zákazy zastavení, zákazy odbočení, zákazy vjezdu všech vozidel, stejně tak i omezení pro chodce, například uzavření některých chodníků.

Úpravy se budou týkat i zeleně, chodníků a osvětlení

Úprava se bude týkat dvou větších parkovišť podél ulice Osvoboditelů. Jedno leží přímo na úrovni zmiňovaného obchodu Billa, druhé, větší, je mezi ulicemi Osvoboditelů a Na Valích ve směru trochu blíže k městskému divadlu. Obě parkoviště jsou placená a dohromady mají kapacitu zhruba kolem stovky osobních aut. „Na prostranství parkovacích ploch v oblasti Komenského náměstí a Osvoboditelů se budou upravovat celé pozemky s parkovištěm, přilehlá zeleň, chodníky, rozšíří se i veřejné osvětlení,“ popsala už letos na jaře Monika Čížková z odboru správy majetku Městského úřadu Louny. 

(na snímku nahoře: Louny, pohled z ulice Osvoboditelů při příjezdu na autobusovou zastávku „od Prahy“. Vpravo v pozadí je obchod Billa a bývalý „Kokos“, v popředí je jedno z parkovišť. Vlevo vzadu je druhé, větší parkoviště. Obě plochy se budou za pár týdnů přestavovat a renovovat. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: V prostoru poblíž Billy a Rynečku se chystá velká úprava parkovišť

ČTĚTE TAKÉ: Žatecká brána jenom pro vjezd, Hilbertova ulice jen pro výjezd. Jednosměrný režim v centru Loun začne platit v létě

ČTĚTE TAKÉ: Při Vábení letos možná bude jezdit vláček mezi náměstím a výstavištěm. Město nyní schválilo program