Chtěli bychom pozici starosty a co nejširší spolupráci a stabilitu, uvádí Milan Rychtařík za vítězné hnutí ANO. Schůze s volbou starosty bude ke konci října

Louny – Hnutí ANO v Lounech, které vyhrálo uplynulé komunální volby, požaduje při budoucím obsazení míst v politickém vedení města pozici starosty. S tímto požadavkem na základě výsledků voleb už postupně jednalo i s dalšími partnery z jiných politických stran a subjektů, které také získaly místa v nově zvoleném zastupitelstvu. „Zatím až dosud tento náš požadavek jako vítězů voleb nikdo nezpochybnil,“ uvedl v pátek (30. 9.) na dotaz naší redakce Milan Rychtařík, lídr hnutí ANO v Lounech a v uplynulých čtyřech letech i dosavadní místostarosta města. Padl také první, zatím jen předběžný možný termín pro ustavující schůzi nového zastupitelstva s volbou nového starosty – mohl by to být 24. říjen.

Snažíme se o co nejširší shodu, chceme spolupráci, stabilitu a pozitivní rozvoj města

„Jednání probíhala postupně celý tento týden a určitě budou pokračovat i v dalších dnech. Jako vítězové voleb se snažíme setkat se zástupci všech dalších politických subjektů, jejichž členové byli zvoleni do nového zastupitelstva v Lounech. Snažíme se také o to, abychom dospěli k co největší shodě a sestavili pokud možno co nejširší spolupracující koalici pro vedení města. Aby to tedy nestálo na křehké většině jen jednoho hlasu, to bychom si přáli,“ vysvětlil Milan Rychtařík. Hnutí podle něj jako vítěz voleb chce naplnit vůli většiny voličů, přijmout odpovědnost a obsadit pozici starosty. Kandidátem by byl právě Milan Rychtařík, lídr kandidátky ANO, vítěz voleb i z hlediska počtu obdržených preferenčních hlasů a dosavadní místostarosta. „O dalších funkcích, tedy obsazení pozic místostarostů i členů rady města, jsme ochotni s partnery jednat a rádi bychom dospěli k co nejširší dohodě a hlavně ke stabilitě, abychom se mohli všichni věnovat ne politickým či osobním animozitám, ale společným věcným tématům k pozitivnímu rozvoji města Loun,“ popsal Milan Rychtařík.

První předběžný termín pro možné datum ustavující schůze: 24. říjen

Nového starostu, jednoho či více místostarostů a nové členy rady města pro příští čtyři roky budou nově zvolení zastupitelé volit na své první schůzi. Ustavující schůze zastupitelstva musí podle zákona proběhnout nejdéle do třiceti dnů po termínu komunálních voleb. Její termín v Lounech ještě není definitivně určen, mělo by se tak stát v průběhu příštího týdne. Podle předběžných informací a časových plánů by však ustavující schůze mohla proběhnout v pondělí 24. října, doplnil Milan Rychtařík. „Zatím k tomuto termínu předběžně směřujeme, ale ještě není oficiálně potvrzen. Přesné datum bude určeno po dalších poradách na radnici příští týden,“ uvedl místostarosta.

(na snímku nahoře: Milan Rychtařík, místostarosta Loun. Foto archiv politika)

ČTĚTE TAKÉ: Budeme chtít funkci starosty, potvrdilo den po zveřejnění výsledků vítězné hnutí ANO v Lounech. Kandidátem by měl být Milan Rychtařík

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech vyhrálo hnutí ANO, nejvíc hlasů dostal místostarosta Milan Rychtařík, který vedl jeho kandidátku