Nové parkoviště pro auta na autobusovém nádraží má začít sloužit od listopadu

Louny – Sedmnáct nových parkovacích míst pro osobní auta vznikne v Lounech v Hrnčířské ulici na ploše současného autobusového nádraží. Budou v těsné blízkosti obchodu Albert. Během října bude probíhat „malování“ nového dopravního značení na vozovce a od listopadu už by měla být nová parkovací místa k dispozici pro veřejnost.

Ze sedmnácti míst bude jedno vyhrazené pro lidi s průkazem ZTP

Vyplývá to z veřejné vyhlášky, kterou nyní v září vydal Městský úřad Louny, jeho odbor dopravy. Na místě po vyznačení vznikne celkem 17 míst po parkování osobních aut a z nich jedno bude vyhrazeno jen pro zdravotně postižené motoristy s průkazem ZTP. Parkovací místa budou vyznačena a zřízena ve formě tzv. šikmého stání a vzniknou tam, kde jsou v současnosti autobusová nástupiště číslo 12, 13 a 14. Je to nejbližší nástupiště u supermarketu Albert.

Vedení města se snaží pro lidi v Lounech hledat nové vhodné plochy pro možnost parkování

Změnu dohodli představitelé města Loun a zástupci společnosti BusCom, která je vlastníkem plochy autobusového nádraží v Lounech. Mezi oběma stranami probíhala jednání zhruba od počátku letošního roku. Vedení města se snaží v posledních měsících hledat v Lounech vhodné plochy pro zvýšení počtu parkovacích míst, kde by mohli obyvatelé stát se svými auty. Otázka parkování je v Lounech složitá již řadu posledních let, mnozí lidé si stěžují, že často nemají kde zaparkovat a velmi obtížně hledají místa jak v centru města, tak i třeba u svých bytů na sídlištích.

Parkování na „autobusáku“ bude placené

Kromě plochy autobusového nádraží mají výhledově nová parkovací místa vzniknout také například na Rynečku v prostoru za bývalým kulturákem nebo u kotelny na sídlišti Louny–západ, avizoval již letos na jaře Milan Rychtařík, starosta Loun. Nově zřízené parkování na „autobusáku“ ovšem bude placené, jak upřesnil v létě místostarosta Loun Pavel Csonka. „Na místo dáme parkovací automat, cena však nebude vysoká,“ popisoval místostarosta pro web iDnes.cz.

(na snímku nahoře: autobusové nádraží v Lounech. Foto Michal Hofmann – Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Autobusové nádraží, kotelna, Ryneček. Město hledá plochy pro nová parkovací místa. V Husově ulici se už rozjel nový systém

ČTĚTE TAKÉ: Na autobusovém nádraží má vzniknout nové malé placené parkoviště pro osobní auta. Vejde se jich tam kolem dvaceti

ČTĚTE TAKÉ: Dvanáct zastávek s novou vizáží a novými technologiemi. Mezi nimi bude i stanice Louny střed