Na autobusovém nádraží má vzniknout nové malé placené parkoviště pro osobní auta. Vejde se jich tam kolem dvaceti

Louny – Dvacet nových parkovacích míst pro osobní auta by mohlo vzniknout na ploše nynějšího autobusového nádraží v Lounech. Radnice o této variantě od počátku letošního roku opakovaně jednala se společností Bus.Com, což je vlastník areálu autobusového nádraží. Město se usilovně snaží hledat možnosti a zvýšit počet míst k parkování pro obyvatele i v dalších lokalitách na svém území.

Pár nevyužívaných nástupišť by se „zrušilo“

„Na začátku roku jsme jednali se společností Bus.Com, nyní ke konci června jsme se na další schůzce k tématu znovu vrátili. Mohlo by to být na dobré cestě. Nová parkovací místa by vznikla místo několika vytipovaných čísel nástupišť, která v současnosti žádné autobusy nevyužívají,“ vysvětlil starosta Loun Milan Rychtařík. Možnost parkování přímo v areálu autobusového nádraží by podle něj ocenili například i lidé, kteří pravidelně cestují někam dál autobusem, například při dojíždění do práce. „Někteří o to i sami žádali na radnici,“ dodal starosta.

Nové malé parkoviště by mohlo začít v říjnu

V současnosti obě strany ještě dál jednají o podmínkách pronájmu části plochy nádraží k uvedenému parkování. Pokud se bez problémů dohodnou, parkování by takto podle představ radnice mohlo začít fungovat od října. „Šlo by o placené parkování, na místo bychom dali parkovací automat. Cena by však nebyla vysoká,“ doplnil místostarosta Loun Pavel Csonka pro web iDnes.cz. Podle něj v současnosti jezdí do Loun svými auty desítky lidí z okolních obcí, kteří pak dál pokračují autobusem do Prahy a své vozidlo nechávají celý den „odložené“ v blízkých ulicích u „autobusáku“. „Když bude pro ně nové parkoviště přímo na ploše nádraží, v ulicích v okolí se také místa uvolní a celkově se jim uleví,“ domnívá se místostarosta.

(na snímku nahoře: autobusové nádraží v Lounech, v pozadí je budova T-Mobile, dříve známého „Kokosu“. Foto Michal Hofmann – Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Autobusové nádraží, kotelna, Ryneček. Město hledá plochy pro nová parkovací místa. V Husově ulici se už rozjel nový systém

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun začnou potíže. Celá Pivovarská ulice bude zavřená déle než dva měsíce, na řidiče čekají objížďky

ČTĚTE TAKÉ: Dvanáct zastávek s novou vizáží a novými technologiemi. Mezi nimi bude i stanice Louny střed