Cedule s nápisem Žatec se budou na jaře posouvat, změnu již schválila i policie

Žatec – Hranice města Žatce, označená tabulemi s názvem města a spojená se souvisejícími pravidly pro motoristy, se posune oproti současnému stavu zhruba o kilometr dál – jde o výjezd z města ve směru na Libočany, Nechranice a Kadaň. Město Žatec se tak v Kadaňské ulici trochu „zvětší“. Důvodem je hlavně bezpečnost v uvedené ulici, kde v poslední době přibyly rodinné domy, ale řidiči v ní často jezdili velkou rychlostí.

O změnu požádala jedna z obyvatelek

Tento záměr již v lednu schválila rada města a nyní v únoru k němu vydala souhlas také dopravní policie. Chystanou změnu ve veřejné vyhlášce potvrdil i odbor dopravně správních agend Městského úřadu Žatec, který zveřejnil nový dokument k situaci tento týden. Prvním podnětem ke změně byl návrh jedné z obyvatelek v Kadaňské ulici, která už loni požádala radnici v Žatci o možnost posunutí uvedených dopravních značek, označujících začátek obce a v opačném jízdním směru ve formě přeškrtnutého nápisu zase konec obce.

Chodníky nejsou a mnoho řidičů jezdí pořád nebezpečně

„Na jiných výjezdech z města jsou tyto značky umístěny vždy až za posledním domem zástavby, v Kadaňské ulici to tak ale není. V ulici je sice značkami omezena maximální povolená rychlost a město tam mělo i radar, ale mnoho řidičů to ignoruje a dál jezdí nebezpečně. V ulici navíc nejsou chodníky, děti tam chodí na autobus, malé děti navíc ještě nemají tak dobrý odhad na to, zda auto o kus dál jede či nejede dostatečně pomalu na to, aby mohly přejít ulici,“ popsala některé argumenty obyvatelka z Kadaňské ulice.

Cedule s nápisem Žatec se posunou blíž k Libočanům

Dopravní značky s nápisy Žatec, označující „začátek obce“ a „konec obce“, se tedy v průběhu jara budou přesouvat. V současnosti jsou zhruba v úrovni Chmelařského institutu, ale za pár týdnů se přesunou ve směru na Libočany až ke křižovatce, na níž z hlavního tahu Žatec – Kadaň směřuje doleva nahoru „do pole“ malá odbočka s úzkou silnicí mířící do Čeradic.

Lidé na vysokou rychlost aut v Kadaňské ulici upozorňovali už dříve

Stížnosti lidí na vysokou rychlost aut v Kadaňské ulici se objevily už dříve. Město postupně v minulých letech nechávalo snížit značkami nejvyšší povolenou rychlost z 90 km/h nejprve na 70 km/h a o pár let později i na 50 km/h. „V současné době na převážné části dotčeného úseku je snížena nejvyšší povolená rychlost na 50 km/h a pouze na krátké části úseku je dovolena nejvyšší rychlost 70 km/h. Po nové úpravě a změně značení se nejvyšší povolená rychlost v celé délce úseku sjednotí na 50 km/h,“ shrnul Jiří Dobruský, vedoucí odboru dopravně správních agend Městského úřadu Žatec.

(na snímku nahoře: cedule s nápisem Žatec, v dopravně-správní terminologii značka „začátek obce“, je v současnosti v blízkosti Chmelařského institutu, který je vidět po pravé straně. Během pár týdnů se ale přesune zhruba o kilometr dál ve směru k Libočanům. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Žatec se mírně „zvětší“, dopravní cedule na silnici do Kadaně se posunou o kilometr

ČTĚTE TAKÉ: Dobrý den, tady je místní část Žatce. V šesti vesnicích zřejmě přibudou nové cedule u vjezdu

ČTĚTE TAKÉ: Obyvatel žádal, aby město vypnulo odbíjení hodin ve věži radnice. Radní to odmítli