Nová zrcadla vylepší bezpečnost v Ročově. Městys zatím koupil první dvě

Ročov – Motoristům v Ročově a okolí se bude jezdit bezpečněji, budou lépe vidět do rizikových, méně přehledných zatáček. Městys Ročov v průběhu ledna koupil do svého majetku a vybavení první dvě nová velká dopravní zrcadla. V budoucnu pravděpodobně přikoupí ještě další.

První zrcadlo již slouží v Břínkově

První zrcadlo už je namontované „v terénu“ a již slouží řidičům. „Umístili jsme ho v Břínkově na křižovatku ulic od kapličky dolů na hlavní silnici. Zrcadlo výrazně zlepší výhled řidičů vyjíždějících z vedlejší ulice, ti teď dobře uvidí, co se děje v zatáčce na hlavní silnici,“ upřesnil na dotaz naší redakce Vojtěch Václav Pour, starosta Ročova.

Druhé zrcadlo bude u kulturního domu

Montáž druhého zrcadla se ještě připravuje, dojde k ní v průběhu února. „Tohle zrcadlo plánujeme dát na křižovatku u kulturního domu přímo v Ročově,“ vysvětlil starosta. Zrcadla na předem určená riziková místa upevňují techničtí pracovníci městysu Ročov. Zároveň vedení městečka i pracovníci úřadu prověřují v Ročově a jeho místních částech ještě další lokality se zhoršeným výhledem, kde by mohlo docházet k nebezpečným situacím a kam by bylo vhodné umístit dopravní zrcadlo. „V budoucnu jich zřejmě ještě několik přikoupíme,“ uvedl starosta. Umístění zrcadel následně schvaluje například i dopravní policie a některé další úřady.

Každé zrcadlo stojí přibližně 10 tisíc korun

Za nákup prvních dvou zrcadel zaplatil městys Ročov necelých 20 tisíc korun. V městečku, ležícím na hlavní silniční trase Louny – Rakovník, dlouhodobě pracují na tom, aby provoz byl co nejbezpečnější. Značky vybízejí řidiče ke snížení rychlosti, v minulých letech u cesty byla také figurína policisty s dalekohledem. Loni přibyl u vjezdu do Ročova i textový nápis s výstrahou, aby řidiči byli maximálně opatrní, protože po okraji vozovky mohou chodit chodci. V centru Ročova se nyní už připravuje stavba chodníků.

ČTĚTE TAKÉ: Stovky kamionů, rámus a zplodiny každý den. Lidé na trase Louny – Rakovník žádají stavbu silnice vedoucí mimo obce

ČTĚTE TAKÉ: V Ročově přivítali nejen prvňáčky, ale i novou ředitelku školy

ČTĚTE TAKÉ: Náměstíčko Kozina od srpna hlídá jeho nový patron: krásný dřevěný Ročovský kozlík

(na snímcích: nové dopravní zrcadlo v Ročově – Břínkově, další přibude během pár dnů v Ročově u kulturního domu. Níže jsou nové varovné nápisy s upozorněním na chodce, které jsou v Ročově od konce loňského léta. Úplně dole je policista s dalekohledem, který „hlídal“ správnou rychlost řidičů v roce 2020. Foto městys Ročov)