Letní kino odstartuje novou sezonu v pátek. V červnu nabídne osm filmů, všechny jsou zahraniční

Žatec – Letní kino v Žatci zahajuje novou sezonu tento týden, první film pustí divákům v pátek (9.6.) od 21.30 hodin. V červnu bude promítat vždy třikrát týdně – od pátku do neděle. Nabídne v tomto měsíci celkem deset filmových představení s celkem osmi snímky, protože dva z nich budou v programu dvakrát. Všechny filmy jsou ze zahraniční produkce, v červnu nebude uváděn žádný od českých tvůrců.

Premiéra je s Transformers

Vyplývá to z aktuálního programu na červen, který zveřejnilo Městské divadlo Žatec, jež v posledních letech již tradičně provozuje letní kino ve městě. V pátek při premiéře nové sezony se mohou zájemci přijít podívat na film Transformers: Probuzení monster. V sobotu bude následovat Spider-Man: Napříč paralelními světy a v neděli po prvních dvou snímcích ve stylu „sci-fi“ a „animák“ přijde ke slovu také hraný film. Bude to snímek s názvem Kostlivec, z hlediska žánru je to americký horor.

Novinkou je možnost koupit lístky s předstihem přes internet

Dalšími v červnu uváděnými filmy v letním kině v Žatci budou také Mezi živly, Rychle a zběsile 10, Nic ve zlým, Asteroid City a Krakenteena Ruby. Základní vstupné činí 140 nebo 150 korun, promítá se vždy od 21.30 hodin. Program na červenec a srpen zveřejní městské divadlo později. „Od této sezony jsme pro návštěvníky nově zavedli možnost nakoupit vstupenky s předstihem online, tedy po internetu. Lidé se tak mohou vyhnout případnému čekání ve frontě u pokladny před promítáním,“ uvedl ředitel divadla Martin Veselý. Divadlo připravuje pro fanoušky filmů i šanci vyhrát vstupenky bezplatně, plánuje pro ně pořádat soutěže na svých sociálních sítích.

V Lounech v červnu dva české filmy

Další možností, kde mohou lidé v létě občas sledovat filmy pod širým nebem, je také amfiteátr v Lounech v areálu výstaviště, který provozuje Městská knihovna Louny. V červnu se tam bude promítat v pátek 9. 6. a potom o týden později 16. 6., vždy od 21 hodin. V programu jsou české filmy Ostrov s Jiřím Langmajerem a Invalida. V červenci a srpnu bude několik filmů k vidění také v areálu koupaliště v Podbořanech a chystají se i příjezdy provozovatelů mobilních kin například do Žatce, Postoloprt, Jimlína nebo také Lubence a dalších obcí.

(na snímku nahoře: letní kino v Žatci. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Doma bez stavby to nikdo nemohl vydržet, všichni chodili pomáhat, vzpomíná pamětník. Letní kino začalo vznikat před 70 lety